Mustafa Sarıgül: “Ergin Ataman’a Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilsin”

Mustafa Sarıgül, Ergin Ataman’a Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesi gerektiğini dile getirdi. 

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Turkish Airlines EuroLeague‘de Panathinaikos’u şampiyonluğa taşıyan Ergin Ataman’a Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilmesini teklif etti. Sarıgül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Ergin Ataman, bir Yunanistan takımını Avrupa şampiyonu yaparak Yunanistan ile ülkemiz arasında barış elçisi olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanım, dünyanın en iyi basketbol antrenörlerinden biri olan Ergin Ataman’a, Devlet Üstün Hizmet Madalyası’nı verelim ve yeni Ergin Atamanlara örnek olsun. Ergin Ataman’ın bu şekilde ödüllendirilmesi gençlerimizin önünü açar, yüce devletimizin enerjisini ve heyecanını artırır.”

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Hizmet Madalyası, Türkiye Cumhurbaşkanı’nın yönlendirmesiyle Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu tarafından yurt içinde veya yurt dışında herhangi bir alanda feragat, fedakarlık ve gayreti ile yaptığı çalışmalarda ülke ve dünya çapında emsallerine nazaran üstün başarı göstererek Devleti yücelten ve millî menfaatlere önemli ölçüde katkısı olan Türk vatandaşlarına verilen madeni ve altın kaplama semboldür.

Daha önce Montepaschi Siena, Beşiktaş, Galatasaray ve Anadolu Efes ile farklı Avrupa kupalarını kazanmış olan Ergin Ataman, 2024 EuroLeague şampiyonluğuyla birlikte kariyerinin altıncı Avrupa kupasını koleksiyonuna ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler