Mustafa Cengiz: “Sadece erkek basketbolda 17 milyon lira borcumuz var”

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, futbol takımının İsviçre’de Valencia ile oynadığı hazırlık maçının ardından basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu.

Tartışılan basketbol şubesi hakkında birtakım söylemlerde bulunan Mustafa Cengiz, taraftara hak verdiğini ve UEFA sınırlamalarından ötürü bazı düzenlemelere gittiklerini belirtti.

Basketbolu 38 milyon liralık borçla aldıklarını ve bu borcu 22 milyona kadar indirdiklerini belirten Mustafa Cengiz, kalan borcu da kapatacaklarını ifade etti ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Basketbolda taraftarlarımıza büyük hak veriyorum. Basketbolda, UEFA sınırlamasından ötürü birtakım düzenlemelere gidiyoruz. Basketbolda 38 milyon lira borçla aldık ve şu anda 22 milyon lira kaldı. Sadece erkek basketbolda 17 milyon lira borcumuz var. Bütün bunları kapatacağımızdan emin olabilirsiniz. Özellikle amatör branşlara getirilen yasa ile 25 Temmuz’da inşallah vergi iadesi dönüşüyle ciddi bir kaynak aktaracağız. 2-3 basketbolcuyla anlaştık. Antrenörlerle görüşmelerimiz sürüyor. Maalesef teknik direktörümüz 2 Temmuz’da bize tek taraflı fesih göndererek sözleşmesini iptal etti. Galatasaray’a yakışan bir hale geleceğiz. Biz asla ligden çekilmeyeceğiz. Galatasaray, Türkiye’ye voleybol ve basketbolu getiren takımdır. Sonuna kadar direneceğiz ve mücadele edeceğiz. Hiçbir branşta inşallah camianın başını yere eğdirmeyeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler