Muratbey Uşak, Pınar Karşıyaka’yı salladı ama yıkamadı!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 11. haftasında ligin sonuncu takımları Pınar Karşıyaka ve Muratbey Uşak Sportif  kozlarını paylaştı. Kıran kırana bir mücadele sonrası son dakikaları iyi oynayan İzmirli temsilci karşılaşmayı 92-86 galip tamamladı.

Hava atışıyla beraber ilk hücum sansını elde eden Muratbey Uşak, hızlı bir başlangıç yaptı ve Tayfun Erülkü’nün hücum ribaundu üzerine bulduğu turnikeyle ilk sayılarını kaydetti. Karşı cephede Pınar Karşıyaka ise ilk iki hücumunda top kaybı yapsa da azimle ilerleyerek Egemen Güven’in pota altındaki üstünlüğüyle skoru kaydetti. Çeyreğin ilk yarısı karşılıklı basketlerle ilerlerken iki ekip de gerek pota altından gerek yayın gerisinden çeşitli hücum opsiyonlarıyla birbirine cevap verdi. Miles ve Hamilton ile üçer üçer sayan ev sahibi ekipse farkı bir anda 9 sayıya çıkarınca kırmızı yeşilli ekip çareyi molada aradı. Molanın ardından Kennedy ve Wood önderliğinde rakibine cevap veren Pınar Karşıyaka ilk çeyreği 23-22 geride tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci on dakikalık bölümünde ilk hücumu kullanan konuk ekip Kennedy’nin bire bir oyunuyla basketi bularak çift hanelere çıkan farkın ardından öne geçmeyi başardı. Muratbey Uşak ise Solomon’un iki sayılık atışıyla ilk sayılarını bulsa da çeyreğin ilk yarısı Karşıyaka’nın hakimiyetiyle geçti. Temponun artmasıyla iki ekip de birbirine serilerle karşılık verdi ve rakabet iyice kızıştı. Metin Türen’in ekstra katkısıyla farkı 8-9 sayıya sabitleyen konuk ekip, ilk yarıda rakibine 54-44 üstünlük kurdu.

Soyunma odasının ardından yüksek tempoyla maça başlayan Muratbey Uşak, 30 saniyede 4-0’lık bir seri yaparak rakibine mesaj niteliğinde bir sekans izletti. Rakibinin serisine aynı şekilde karşılık veren Pınar Karşıyaka, Egemen Güven’in pota altındaki performansıyla farkı tekrardan açtı. Televizyon molasına yaklaşılırkense Calloway’in üçlüğünün üzerine Hamilton’a yapılan basket faulle göz açıp kapamalık bir sürede altı sayı üreten Muratbey Uşak farkı beş sayıya indirdi ve molaya gidildi. (56-61) Geriden gelerek yakaladığı ritmin üzerine Solomon’ın aldığı sportmenlık dışı faul ve taraftarın enerjisiyle mücadelede ede Uşak bitime 1.45 dakika kala skoru eşitlemeyi başardı. (65-65) Kıran kırana bir mücadele sergilenen bu çeyrek 70-68 konuk ekip üstünlüğüyle geçildi.

Final periyodunun başındaki ilk sayıları bulan Earl Calloway’in basketiyle skora tekrardan denge geldi ve oyunun seyri son on dakikaya kaldı. Bunun üzerine rakibine 5-0’lık bir seriyle karşılık veren İzmir temsicisi için “maçı koparıyor mu?” düşünceleriakla gelirken Şafak Edge ve Miles ile karşılık veren ev sahibi ekip, çeyreğin ilk yarısını dengede geçirdi. Ardındansa biraz yorgunluk, biraz dikkat dağınıklığı sebebiyle kolay basketler yiyen Uşak, çareyi molada aradı. Son dakikalarda ne kadar mücadele etse de Pınar Karşıyaka’yı durduramayan Muratbey Uşak, mücadeleden 92-86 mağlup ayrıldı.


Karşılaşmanın istatistikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler