Murat Dönmez: “Bu ligde oynamış, tecrübeli bir yerli oyuncu transfer etmeyi hedefliyoruz” | #TBÖzel

ING Basketbol Süper Ligi’nin yeni ekiplerinden Semt77 Yalovaspor‘un Genel Menajeri ve kulübün İkinci Başkanı Murat Dönmez yeni sezon öncesi TrendBasket’e konuştu.

Murat Dönmez, yeni sezon öncesi yerli ve yabancı oyuncularla görüştüklerini belirterek, takıma yeni isimlerin katılacağının müjdesini verdi.

“Takımda yeni isimler olacak, çalışmalarımız devam ediyor. Kısa pozisyonu ve beş numara pozisyonu için yerli oyuncularla görüşmelerimiz sürüyor. Yabancı olarak ise hem üç numara hem dört numara olmak üzere iki tane daha yabancıyı kadroya eklemek istiyoruz.

Sözleşmesi devam eden bir oyuncuyla anlaşmaya çok yakınız. Kulübünden haber bekliyoruz. Bu ligde oynamış, tecrübeli bir yerli oyuncu transfer etmeyi hedefliyoruz.”

Dönmez, ligde kalıcı olmayı hedeflediklerini belirtirken, altyapıya ciddi yatırımlar yapacaklarının altını çizdi.

“Öncelikle kalıcı olmak istiyoruz. Altyapıda ciddi bir yapılanma süreci olacak. Kendi salon ve tesislerimizi hayata geçirmek için çalışmalarımız var. Bir kulüp ile iş birliğimiz olacak BGL takımı için. Altyapıda eksiklerimiz vardı. Bu sezon altyapıya biraz daha yatırım yapmak ve önem vermek istiyoruz.”

Taraftar desteğinin önemine vurgu yapan Dönmez, kombine ve biletlere gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

İki senedir taraftarlarımızı çok özledik. Yalova gerçek bir basketbol şehri. Maçlarımız pandemiden önce %100 kapasite ile oynanıyordu. Bu sene %50 kapasite ile başlayacağımız için onlardan biraz anlayış bekliyoruz. Şu an kombinelerimize ve biletlere çok fazla talep ve istek var. Maalesef bu taleplerin hepsini karşılayamayacağız. Ama inşallah bu pandemiden kurtulursak daha güzel maçlar oynayacağız.

Bizim gibi takımlar için taraftar desteği çok önemli. Yalova’da da ciddi bir basketbol kitlesi var. Hem siyasilerin hem taraftarların takıma karşı güzel bir ilgisi var. İnşallah bu ilgiye karşılık olarak başarılı bir sezon geçiririz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler