1999 doğumlu oyuncu Muhaymin Mustafa, bu yaz NBA Draft’ine katılacak birbirinden yetenekli oyuncular arasında yer alacak.

ESPN’den Jonathan Givony’nin duyurduğu habere göre genç milli oyuncu Muhaymin Mustafa, NBA Draft 2019’a katılmak için gerekli belgeleri teslim etti.

Geçtiğimiz yaz döneminde de tüm belgeleri teslim eden ve NBA Draft’ine katılma kararı alan Sudan asıllı genç isim, devamında adını nihai listeden çıkarttırmış ve Draft’e katılmamıştı.

Anadolu Efes altyapısı ile ülkemize gelen ve Türk vatandaşı olan Muhaymin Mustafa, bu sezon başından beri TOFAŞ’ta kiralık olarak ter döküyor.

Bu haberi alan Errick McCollum ise 19 yaşındaki yıldız için “İşte benim küçük kardeşim! Haydi Muhaymin! Harika bir oyuncu, harika bir insan. Çok çalışkan. Özel biri. Sadece bir fırsata ihtiyacı var. Gerisini halledecektir.” şeklinde tweet attı. McCollum, geçtiğimiz sezon Anadolu Efes’te oynarken Muhaymin’e bireysel çalışmalarında öncülük ediyor ve birlikte ekstra çalışmalar gerçekleştiriyorlardı.

NBA Draft’i Haziran ayının üçüncü haftasında gerçekleştirilecek ve ismini listeye yazdıranlar 10 Haziran’a kadar listeden çekilebilecekler.

Aynı zamanda Real Madrid’in genç yeteneği Dino Radoncic de NBA Draft’ine katılmak için belgelerini teslim etti ve o da Muhaymin ile birlikte Draft’e katılacak.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir