Geçen sezonu Oklahoma City Thunder’da geçiren, Eylül ayında ise NBA’in yasaklı madde politikasına uymadığı gerekçesiyle 15 maç ceza alan pota altı oyuncusu Mitch McGary, hatalı olduğunu kabul eden açıklamalar yaptı.

Thunder’ın cuma günü gerçekleştirdiği medya gününde konuşan McGary, “Kolej kariyerimi berbat ettim, şimdi de profesyonel kariyerimi berbat ediyorum. Ancak ben her zaman güçlüklerin üstesinden geldim ve bence bu beni olgunlaştırdı, ceza alalı sadece birkaç hafta olmasına karşın. Herkes hatalar yapacaktır. Fakat bunun beni bir oyuncu olarak tanımlamasına izin vermek istemiyorum.” diyerek bu olaydan ders çıkardığını gösterdi.

Geçtiğimiz sezon oynadığı 20 normal sezon maçında sadece 3.6 dakika ortalamayla oynayan 24 yaşındaki oyuncu, “Burada kalmayı ve yeni gelen oyuncularla birlikte oynamayı çok isterim. Burada dakika almak benim için çok zor olacak. Thunder, tartışmasız sizi umursayan, sizin için her şeyi yapan en iyi organizasyon. Lig çevresinden bu organizasyonun içinde olunası olduğunu söyleyen bazı oyuncuları tanıyorum, bu yüzden tabi ki ayrılmak istemiyorum.” diyerek Thunder’a açık bir mesaj yolladı.


Kaynak: NewsOK

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir