Misko Raznatovic, Deron Williams’ın Beşiktaş’a transfer sürecini anlattı

Misko Raznatovic, Deron Williams’ın Beşiktaş’a transfer süreci ve gerçekleşmeyen Lamar Odom transferi hakkında konuştu.

Avrupa basketbolunun en etkili menajerleri arasında yer alan Misko Raznatovic, Matt Barnes ve Stephen Jackson’ın sunuculuğunu yaptığı EXTRA SMOKE isimli bir podcast’in konuğu oldu. Deron Williams’ın 2011’de Beşiktaş’a gelmesinde büyük rol oynayan Raznatovic, bu transfere dair konuştu.

Sürecin nasıl başladığını ve şekillendiğini anlatan Misko Raznatovic, Ergin Ataman ile yaptıkları telefon görüşmelerinden de bahsetti:

“Bu çok çılgın bir hikaye. O zaman NBA‘i hiç takip etmiyordum. NBA’de oyuncum yoktu. Maçlar gece 3’te oynandığı için izleyemiyordum.

O zaman Beşiktaş koçu olan Ergin Ataman beni aradı ve ‘Büyük bir bütçemiz var ve bu fırsatı NBA’de oynayan büyük bir yıldızla imzalayarak değerlendirmek istiyoruz. 1 numaraya ihtiyacımız var’ dedi. Ortağım Jeff Schwartz’ın Jason Kidd’in haklarını elinde bulundurduğunu biliyordum. Bu yüzden koça Kidd’ten bahsettim ve çok heyecanlandı. Sonra Jeff’i aradım ancak Jeff, Jason’ın ilgilenmediğini fakat Deron Williams’ı alabileceğimizi söyledi.

Deron Williams’ı daha öncesinde hiç duymamıştım. Telefonu kapattım ve ‘Ondan bir Lamborghini istedim, o ise bana Ford teklif ediyor’ diye düşündüm. Sonra neyse deyip oyuncuyu kontrol ettim. İstatistiklerine baktım ve ‘Wow’ dedim. Maç başına 25 sayı ortalamaya sahip birçok kez All-Star olmuş bir oyuncu.

Hemen koçu aradım. ‘Hey, Jason Kidd hayır dedi ama elimde başka biri var’ dedim. Başta reaksiyon iyi değildi ama birkaç dakika sonra Ergin Ataman’ın tepkisi de benimkinin aynısıydı. 

Ve biz de Williams’ı getirdik. Onunla İstanbul’da tanıştım, iyi bir adamdı. Orada yalnızca iki ay kalsa da günün sonunda Beşiktaş şampiyon oldu. Sezon öncesi kimse onlardan böyle bir şey beklemiyordu.”

Misko Raznatovic, Beşiktaş’ın sonrasında önemli bir NBA yıldızını daha kadrosuna katmak üzere olduğunu ancak lokavtın sona ermesi sebebiyle bunun gerçekleşemediğini ifade etti:

“Birkaç ay sonra koç beni yeniden aradı ve ‘Yine paramız var, bu sefer yıldız bir uzun istiyorum’ dedi. Lamar Odom’ı teklif ettim, koç olur dedi. Sonrasında her şey yolunda gitti. Lamar kontratı da imzaladı ve iki gün içinde İstanbul’a uçacaktı ama o esnada lokavt sona erdi. Bu yüzden anlaşma asla gerçekleşemedi.”

Deron Williams, siyah beyazlı formayla Türkiye Ligi’nde 7 maça çıkmış ve 19.7 sayı – 6.4 asist ortalamalarına imza atmıştı. Öte yandan yıldız oyuncu, Gottingen ile oynanan EuroChallenge maçında 50 sayıya ulaşarak akıllardan çıkmayacak bir performansa imza atmış ve turnuva rekorunu kırmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler