Türkiye Basketbol Federasyonu, 2001 yılından bu yana sponsorluk desteğini sürdüren Mercedes-Benz Türk ile olan sözleşmesini uzattı.

Bu sabah Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen imza törenine A Milli Erkek ve Kadın Basketbol Takımı oyuncuları, TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, 12 Dev Adam Koçu Ufuk Sarıca, Mercedes-Benz Türk icra kurulu Başkanı Süer Sülün katıldı.

2022’ye kadar uzatılan sponsorluk anlaşması neticesinde ikisi takım otobüsü olmak üzere toplam 36 araçtan oluşan bir filo Federasyon hizmetine girecek.

Basın toplantısında konuşan Hidayet Türkoğlu ise anlaşmanın önemini şu sözlerle ifade etti:

“Bildiğiniz gibi 31 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında Çin’de düzenlenecek FIBA Erkekler Dünya Kupası’ndaki birinci eleme grubu rakiplerimiz belirlendi. Bu noktada hem avantajlı olacağımız hem de
zorlanacağımız belirli başlıklar ortaya çıktı. A Milli Kadın Takımımız ise 27 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında, Letonya ve Sırbistan’ın ortaklığında gerçekleştirilecek 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda sahada olacak. Böyle bir mücadelede sadece sportif bir gelişim yeterli olmamaktadır. Güçlü bir takımın hem kondisyon hem de motivasyon anlamında hazır olmaya ihtiyacı var. Biz Türkiye Basketbol Federasyonu olarak yıllardır sponsorlarımızla omuz omuza ve aynı takımın bir parçası olarak ortak değer üretmeye devam ediyoruz. Bu yolda 18 yıldır birlikte yürüdüğümüz Mercedes-Benz Türk ile olan anlaşmamızı 2022 yılına kadar uzattığımızı müjdelemek bizleri çok mutlu ediyor.”

Mercedes-Benz Türk icra kurulu başkanı Süer Sülün ise şu sözleri kaydetti:

“A Milli Basketbol Takımlarının en uzun süreli ve istikrarlı destekçilerinden biri olduğumuz için çok mutluyuz. 18 yıldır her koşulda milli takımlarımızın yanında yer aldık. Bu gönül birliğine destek sağlayabildiğimiz için büyük onur duyuyoruz. Ülkemizi dünyada da başarıyla temsil eden takımlarımıza olan desteğimizi sürdürme konusunda kararlıyız. Mercedes-Benz Türk ailesi olarak, milli takımlarımız ile gurur duyuyoruz.”

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir