Miles Bridges: “Mart ayında NBA’e dönebilirim”

Miles Bridges, yakın zamanda NBA’e dönebileceğini açıkladı.

Miles Bridges, geçtiğimiz yaz aylarında o zamanki kız arkadaşına fiziksel şiddette bulunduğu için tutuklanmıştı. Hakim karşısına çıkan Bridges, mahkemede karşı karşıya olduğu suçlamalara itiraz etmedi. Savcılarla yapılan anlaşma gereği 3 yıl denetimli serbestlik alan Bridges, hapse girmese de NBA yönetimi tarafından hakkında soruşturma başlatılmıştı.

NBA‘de bu sezon forma giyemeyen Miles Bridges, bu gece NCAA’de oynanan Michigan State-Indiana karşılaşmasının devre arasında parkelere geri döneceğine dair sinyal verdi.

Miles Bridges, basın mensuplarına yaptığı konuşmada “Çok uzun bir süreç oldu. Mart ayında dönmüş olabilirim.” dedi.

Geçtiğimiz sezon Charlotte Hornets’ta sayı lideri olan Bridges, NBA soruşturması altında olduğu gerekçesiyle bu sezon henüz herhangi bir maçta forma giymedi. NBA’deki ilk dört sezonunu Hornets ile geçiren Bridges, geçtiğimiz sezon kariyerinin en iyi sezonunu geride bırakmıştı. Takımının sayı yükünü çeken oyuncu, geçtiğimiz sezon maç başına 20.2 sayı, 7 ribaund ve 3.8 asist ile oynamıştı.

Hornets genel menajeri Mitch Kupchak, şubat ayının başında Bridges için “NBA bir soruşturma yürütüyor ve bunun ne zaman sona ereceğini bilmiyorum. Bittiğinde daha fazla bilgiye sahip olacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Genç oyuncu, geçtiğimiz yaz aylarında Los Angeles’ta o zamanki kız arkadaşına iki çocuğunun önünde şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Mahkemeye çıkarılan Bridges, kendisi hakkında yapılan suçlamalara itiraz etmedi ve karar sonucunda üç yıl denetimli serbestlik aldı. Ayrıca yapılan anlaşmanın bir parçası olarak Bridges’ın 52 haftalık evebeynlik kursu, 52 haftalık aile içi şiddet danışmanlığı ve 100 saatlik toplum hizmetini tamamlamasına karar verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler