EuroLeague’in 16. haftasında karşı karşıya gelen Olimpia Milano – Buducnost VOLI mücadelesinden sağ çıkan taraf, 111 – 94 skorla ev sahibi takım oldu.

Olimpia Milano, maça farklı oyuncularından bulduğu sayılarla hücumda iyi başlarken; Buducnost VOLI ise maça kötü hücum ederek başladı. Mike James’in skoru 10-2’ye getiren üçlüğünün ardından Buducnost VOLI Koçu Jasmin Repesa, maçtaki ilk molasını kullandı. Moladan sonra Olimpia Milano, Dairis Bertans’ın üçlüğü ve Mike James’in basketiyle skoru 15-2’ye getirdi. Buducnost VOLI’de Goga Bitadze oyuna girmesiyle birlikte hücuma hareket getirdi ve üst üste attığı sayılarla takımına çok önemli bir katkı yaptı. Çeyreğin ikinci kısmında tam bir üçlük yağmuruna tanık olduk. Olimpia Milano, iki dakika içerisinde dört hücum üst üste üçlük isabeti bulurken bu dört üçlüğün üçünü atan isim Mindaguas Kuzminskas’tı. Olimpia Milano’nun üçlük yağmuru sona erdiğinde skor 33-15’ti. İlk çeyrek 36-22 tamamlandı.

İkinci çeyreğe Buducnost VOLI, Goga Bitadze’nin attığı iki basketle başladı ve fark 10 sayıya indi (36-26). Devamında Olimpia Milano, Arturas Gudaitis’in pota altında etkili olduğu bölümde yakaladığı 7-0’lık seri ile farkı 17 sayıya çıkarttı (43-26). Norris Cole attığı üst üste 7 sayı ile takımının farkı 11 sayıya indirmesini sağladı (44-33). James Bell’in çeyreğin bitimine 4:44 kala attığı üçlükle Buducnost VOLI uzun süre sonra farkı tek haneye indirdi (45-36). Olimpia Milano rakibine sayı attırmadığı bölümde Arturas Gudaitis ile Kaleb Tarczewski’ nin attığı sayılarla ilk yarının bitimine üç dakika kala farkı 15 sayıya çıkarttı (51-36). İlk yarı Mike James’in bitime dört saniye kala attığı basket ile 56-45 Olimpia Milano üstünlüğüyle sona erdi. Olimpia Milano’da attığı sayıların tamamını ilk çeyrekte atan Mindaugas Kuzminskas 14 sayıyla ilk yarının en skorer oyuncusu olurken Buducnost Voli’de de Goga Bitadze ilk yarıda 13 sayı attı.

Olimpia Milano, ikinci yarıya Dairis Bertans ile Vladimir Micov’dan gelen iki üçlük isabetiyle başladı. Buducnost VOLI, hücumda Norris Cole-Goga Bitadze ikilisinin öne çıktığı farkın daha da açılmasını önlemeye çalışırken; Olimpia Milano, Dairis Bertans’ın çeyreğin bitimine 6:20 kala attığı üçlük ile farkı 17 sayıya çıkarttı (71-54). Buducnost VOLI, oynadığı oyun ile rakibini yakalayacak hamleyi yapamazken; Olimpia Milano da farkın azalmasına izin vermedi. Fark periyodun sonuna kadar 15-17 sayı seviyesinde kaldı ve üçüncü periyot 82-66 Olimpia Milano üstünlüğüyle sonuçlandı.

Son çeyreğe ev sahibi takım, önceki çeyreklere kıyasla daha durgun bir şekilde başladı. Buducnost VOLI, hücumda farklı silahlarını kullanarak sayılar bulduğu bölümün sonunda Earl Clark’ın basketiyle bitime altı dakika kala farkı 10 sayıya indirdi (89-79). Olimpia Milano’da son çeyrekte takımı hücumda taşıyan isimler Curtis Jerrells ve Arturas Gudaitis oldu. Özellikle Arturas Gudaitis’in pota altındaki etkili performansı dikkat çekiciydi. Buducnost VOLI, maçın bu bölümünde hücumda pek sıkıntı yaşamamasına rağmen savunmada Olimpia Milano’yu durduramayınca bir türlü farkı tek haneye indiremedi. Maçın son bölümünde rakibinin yaptığı hataları iyi değerlendirip hücumda iyi bir performans gösteren Olimpia Milano, 16/30 üçlük isabetiyle 111 sayı attığı maçı 111-94 kazandı.

Olimpia Milano’da Vladimir Micov 20 sayıyla takımının en skoreri olurken, Mindaugas Kuzminskas 19, Dairis Bertans 17 sayı attı. Buducnost VOLI’de ise Goga Bitadze 23, Norris Cole 17 sayıyla oynadı.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir