Milan Macvan: “Ergin Ataman oyuncularıyla hiç konuşmuyor”

Ergin Ataman’ın bir zamanlar öğrencisi olan Milan Macvan, eski hocası hakkında açıklamalarda bulundu.

Eski Sırp basketbolcu Milan Macvan, Mile Ilic’in podcastine konuk oldu. Kariyerinin çeşitli dönemleri hakkında konuşan Macvan, 2012 ile 2014 yılları arasında Galatasaray’da birlikte çalıştığı Ergin Ataman ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Ergin Ataman’ın iletişim yönüne dair konuşan Milan Macvan, oyuncularla iletişiminin çok sınırlı olduğunu ifade etti:

“Fena biri değil ama garip bir koç. Oyuncularına özgürlük veriyor ama onlarla hiç konuşmuyor. Onunla iki sene boyunca ‘günaydın-günaydın’ seviyesinde bir iletişimimiz vardı. Sanırım sadece bir keresinde burnumu kırıp ameliyat olduktan sonra geri döndüğümde ‘Yarın oynayabilecek misin?’ diye sormuştu. Takım kurmak ve patrondan kadro kurmak için 30 milyonu koparmak konusunda sağlam koku alan bir burnu var.”

Yakın zamanda Vasilije Micic de benzer minvalde bir demeç vermiş ve “Ergin Ataman ile neredeyse hiç konuşmuyoruz.” demişti.

Milan Macvan, 2012’de Partizan’dan transfer edilmiş ve iki sezon Galatasaray forması giymişti. Sarı kırmızılı kulüple birlikte iki Türkiye Ligi finali oynayan Sırp oyuncu, 2012-13 sezonunda şampiyonluğa uzanan kadronun parçası olmuştu. Macvan, 2014’te ise yeniden Partizan’a geri dönmüştü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler