Dünyanın en popüler basketbol ligi NBA’in sezona devam etmek için yaptığı Bubble sistemi yavaş yavaş oyuncuların ve koçların psikolojisini bozmaya başladı. 

Dışarı çıkmanın yasak olduğu ve her gün ayrı ayrı testlerden geçmeleri gereken oyuncular ve koçlar bu durumdan dolayı oldukça sıkılmışa benziyor.

Özellikle Denver Nuggets koçu Mike Malone için işler iyiden iyiye kontrolden çıkmış durumda. Ailesini çok özlediğini belirten Malone, NBA’in yaptığının bir suç olduğunu söyledi.

Mike Malone: ”Bugün 60. gün. Oyuncuların aileleri burada ki bunu hak ediyorlar. Yapılacak en doğru şey bu. Hakemlerin de bir kişi çağırmalarına izin var ve bu onlar için harika ancak koçların kimseyi çağırmalarına izin yok.  Yazıklar olsun sana NBA. Bu tamamen çılgınca ve doğası gereği bir suç. Ben ailemi özledim!”

”Kendim ve diğer koçlar adına konuşacak olursam burada 60. günümüzü geçiriyoruz ve koçların yanına ailelerini getirmelerine izin verilmemesi bu işin doğası gereği bir suç, bu olmamalı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yahoo Sport

 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir