Turkish Airlines EuroLeague’in son şampiyonu CSKA Moscow, Ettore Messina’nın Olimpia Milano’da istemediği ve sözleşmesinin feshedilmesi için çok çaba harcadığı Birleşik Amerikalı oyun kurucu Mike James’i kadrosuna kattı.

Geçen sezon EuroLeague’de maç başına 19.8 sayı ortalaması yakalayarak en skorer oyuncuya verilen Alphonso Ford ödülünün sahibi olan Mike James, Ettore Messina’nın Olimpia Milano’da tam yetkiyle göreve gelmesinin ardından istenmeyen adam olmuştu.


CSKA Moscow Cory Higgins, Nando De Colo ve Sergio Rodriguez’in takımdan ayrılmasının ardından Janis Strelnieks ve Ron Baker’ı kadrosuna katmış ancak oyun kurucu pozisyonu için oyuncu arayışlarını sürdürüyordu.

Ettore Messina’nın Mike James’i istememesini fırsata dönüştüren Rusya temsilcisi 28 yaşındaki oyuncuyla bir yıllık sözleşme imzaladıklarını açıkladı.

Mike James geride bıraktığımız sezonda Olimpia Milano formasıyla EuroLeague’de 30 maçta oynamış ve maç başına 33 dakika, 56 saniye parkede kalmıştı. Birleşik Amerikalı oyun kurucu bu maçlarda 19.8 sayı 3.8 ribaund, 6.4 asist, 1.3 top çalma ve 20.2 verimlilik puanı ortalamaları yakalamıştı. Mike James sezonu 2.6 top kaybı ortalamasıyla tamamlamıştı.

Olimpia Milano’da hemen hemen her hücumda topu kullanma özgürlüğüne sahip olan Mike James 30 maçta %47 (119/253) iki sayı, %32.6 (70/215) üç sayı  ve %82.6 (147/178) serbest atış isabeti kaydetmişti.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir