Michael Porter Jr. sezonu kapatabilir! #NBA

Michael Porter Jr, yaşadığı bel sakatlığı sonrası sezonun geri kalanında forma giyemeyebilir.

Michael Porter Jr. sırtında, 21-22 sezonunun tamamını kaçırmasına neden olabilecek bir sinir sorunuyla uğraşıyor. Porter, sorunu çözmek için başka bir sırt ameliyatı geçirebilir. Porter zaten aynı sakatlıktan oldukça çekmiş ve bu konuda iki ameliyat geçirmişti.

Denver Nuggets şu ana kadar sakatlığı ve ne zaman geri dönebileceği konusunda çok fazla bilgi sahibi değil. Nuggets, diğer seçenekleri düşünmeden önce tedavisinin gelişimi için Porter’a bir haftalık bir zaman çizelgesi verdi.

Michael, 6 Kasım tarihinde turnikeye giderken adımlamasında sıkıntı yaşayıp kariyeri boyunca çektiği sırt ağrısına farklı bir boyut kazandırdı. O tarihten beri sahalara dönemeyen genç oyuncu, tekrar ameliyat olmaya sıcak bakmıyor.

Porter Jr, sezonun başında imzaladığı 5 yıl/145 milyon dolarlık garanti kontratın ardından sezona beklenti altında başlamıştı. Bu sakatlığından sonra kariyeri nasıl devam edecek büyük soru işareti.

Genç oyuncu, bu sakatlığı ilk olarak kolej yılında yaşamış ve bir daha forma giyememişti. Draft gecesi onu birçok takım almak istememiş ve Nuggets’ın kucağına kadar düşmüştü. Çaylak yılında tamamen iyileşme üzerine yine forma giymemiş ve kariyerine temiz bir sayfa açmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler