Michael Porter Jr. belinden ameliyat olacak #NBA

Sakatlıklarla boğuşarak açtığı sezonda Denver Nuggets için kötü haberler gelmeye devam ediyor. Menajerinin verdiği bilgiye göre Michael Porter Jr., belinden cerrahi bir operasyon geçirecek.

Bir süredir sakatlığı sebebiyle sahalardan uzak kalan Michael Porter Jr.’ın önümüzdeki Çarşamba günü belinden ameliyat olacağı açıklandı. Takımdan ne kadar süre ayrı kalacağı belli olmayan yıldız oyuncunun bu sezon parkelere geri dönme ihtimalinin olduğu ancak sürecin neler getireceğinin ameliyat sonrasında daha net bir şekilde belli olacağı söylendi.

Eylül ayında beş yıllık maksimum kontrat imzalayan Porter Jr. için Kasım başındaki sakatlığından bu yana ameliyatsız bir çözüm aransa da ameliyat harici bir çözüm olmadığı ortaya çıktı. Draft edildiği sezon öncesinde de belinden ameliyat geçiren Porter Jr., zamanla NBA’in en iyi genç forvetlerinden biri olmayı başarmıştı. Şimdiye kadar bu sorun sebebiyle iki ameliyat geçirmiş olan Porter Jr.’ın bu ameliyattan sonra da tam formuna kavuşmuş şekilde parkelere dönmesi beklenmekte.

Kötü günler geçiren Denver Nuggets için ise durum iyiden iyiye şanssız bir hal alıyor. Şuan takımın üç maksimum kontratlı oyuncusu olan Nikola Jokic, Jamal Murray ve Michael Porter Jr. sakat durumda. Murray’nin ön çapraz bağlarının yırtılmasının ardından tedavi süreci devam ederken, Jokic’in yakın zamanda takıma dönmüş olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler