Dwyane Wade’in Chicago Bulls’a geçişinin ardından şampiyonluklar kazanan büyük üçlüden sadece Chris Bosh’a sahip olan Miami Heat, gelecek sezon daha fazla koşarak oynamayı planlıyor!

Koç Erik Spoelstra’nın Miami Herald’dan Barry Jackson’a yaptığı açıklamalara göre Heat, gelecek sezon kadrodaki genç ve atletik meziyetleri yüksek oyuncularının enerjisinden faydalanmak istiyor. Goran Dragic, Hassan Whiteside ve Justis Winslow’un Heat çekirdeğinin büyük bölümünü oluşturduklarını söyleyen Spoelstra, ”Geçiş hücumlarını daha fazla uygulamaya çalışmak, onların güçlü yönlerini sergileyebilmeleri açısından olumlu olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Cümlelerine yeni sezon planının detaylarını anlatarak devam eden Spoelstra, ”Tempo ve hücumu düşünerek oyunu sürekli yüksek enerjiyle oynadığınızda, bunun bir eğlence biçimi olduğunu göreceksiniz. Bu plan, Goran, Whiteside ve Winslow’un güçlü yönlerini maksimum şekilde kullanmak adına bize mantıklı göründü. Onların güçleri hız ve atletizmleri… Genç oyuncular, Goran’ın çekim gücüne kapılabilir. Onlar bu şekilde oynamak istiyorlar” cümleleriyle oyuncuların da böyle oynamak konusunda istekli olduklarını dile getirmeyi ihmal etmedi.


Barry Jackson/Miami Herald

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir