Mersin BB, Avrupa’da final oynamayı hedefliyor!

Önümüzdeki sezon ülkemizi EuroCup Women’da temsil edecek olan Mersin BB’de kaptan Gülşah Gümüşay, koç Özlem Şencan ve genel menajer Melahat Aydın, sezon öncesinde açıklamalarda bulundular.

İhlas Haber Ajansı‘na konuşan Mersin BB‘nin önemli isimleri, gelecek sezon hedeflerini ve takımın durumunu ifade eden açıklamalarda bulundular.

Kaptan Gülşah Gümüşay:

“Şu anda gelişim takımımızla birlikte idman yapıyoruz, yabancılarımız daha katılmadılar takıma. Bir hafta, 10 gün içerisinde tamamen toplanmış olacağız. Bu sene ekonomik şartlardan dolayı bizim ligimizde bayağı problem oluyor. Ancak bu problemlerin üstesinden gelip, belediyenin katkısıyla biz bu ligi en iyi şekilde geçirmek istiyoruz. Umuyorum alnımızın akıyla çıkarız. Hedefimiz her zaman ki playoff’a girip, Türkiye Kupası’na gitmek. Avrupa kupası oynayacağız. Geçen yıl yarı finali küçük bir şansızlıkla kaçırmıştık. Umarım bu sene finale doğru ilerleyeceğiz. Takım arkadaşlarıma, koçumuza güveniyorum. Mersin halkının da desteğiyle iyi bir sezon geçireceğimizi umuyorum.”

Koç Özlem Şencan:

“Türk oyuncularımızın hepsi burada. Önümüzde turnuvalarımız var. Onlara hazırlık yapıyoruz. Yabancı transferlerimiz de bitti. Önümüzdeki hafta hepsi aramızda olacak. Dört yabancımız tamam. Avrupa kupasında ilerleme durumuna göre umarım beşinci yabancıyı da takıma dahil eder ve umarım bu sene final oynarız. Bu sene lig biraz zor. Üç dört tane takımın daha ne yaptıkları belli değil. Diğer takımlara baktığımız zaman hemen hemen her takım aynı seviyede. Bir Fenerbahçe ile Hatay Büyükşehir Belediyesi çok iyi takımlar kurdular. Bizim hedefimiz yine ilk beş içinde olmak. Dolayısıyla ona göre bir takım kurduk diye düşünüyorum. Gençlerden de takviye alacağız. Bu sene Avrupa kupasında grubumuz çok iyi. Üç takım belli. Bir takım daha bu gruba eklenecek. Gruptan rahat çıkacağımızı düşünüyorum. Umarım devamında da çeyrek, yarı final ve sonrasında finale kadar gideriz.”

Genel menajer Melahat Aydın:

“Yabancı oyuncularımız 10 gün içinde takıma katılacak ve birlikte tam takım olarak çalışmaya devam edeceğiz. Şu anda iyi bir hazırlık dönemi geçiriyoruz. Özgecan Aslan Turnuvası’na kadar böyle devam edecek. 22-26 Eylül tarihleri arasında 3. Özgecan Aslan turnuvamızı yapacağız. Bu turnuva Hatay Büyükşehir Belediye, Abdullah Gül Üniversitesi, Çukurova Basket, biz, Adana Basket ve OGM Ormanspor olarak altı takımlı bir turnuva olacak. Umarım güzel bir hazırlık dönemi geçiririz. Gireceğimiz turnuvalarda da eksiklerimizi göreceğiz. Bu eksiklikleri tamamlayarak sezona başlayacağız.

Evimizde oynayacağımız ilk maçta galip gelerek lige güzel bir başlangıç yapmak istiyoruz. Şu anda Türkiye hedefimiz ilk önce playofflara girmek ama genel hedefimiz ilk beşte bitirmek. Çünkü Avrupa kupalarını garantilemek istiyoruz. Bu sene yine Avrupa kupası oynayacağız. Grubumuzda yine iyi takımlar var. Öncelikli hedefimiz grubu iyi bitirmek, ardından elemeleri geçerek final oynamak .Geçen yıl çeyrek final oynadık. Bu sene onun üzerine çıkıp yarı final ve umarım finale kadar gideriz. Şu anda transfer çalışmalarımız da bitti. Tabii Avrupa kupalarındaki durumumuza göre belki ilerleyen zamanlarda bir yabancı transferi de yapabiliriz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler