Melo Trimble coştu Galatasaray kazandı! #BasketballCL

Galatasaray NEF, Basketbol Şampiyonlar Ligi’ne kendi sahasında CEZ Nymburk’u ağırlayarak başladı.

Galatasaray NEF, Basketbol Şampiyonlar Ligi sezonuna seyirci önünde başladı. Maça dağınık başlayan temsilcimiz, üst üste yaptığı top kayıpları ile rakibine kolay basket şansı verdi. İlk dört dakika geride bırakıldığında yapılan üç top kaybı, 5-10’lık skora neden oldu.

Konuk ekipte Harding, oldukça etkili oldu ve farkın dokuza kadar açılmasının mimarı oldu. Melo Trimble, maça ağırlığını koydu. Bulduğu 9 sayıyla farkı ikiye kadar indirmeyi başardı. Çeyreğin sonunda Akon Purcell de devreye girdi ancak konuk ekip skoru takımca paylaşarak ilk çeyreği 23-26 önde bitirmeyi başardı.

Akon-Purcell, kaldığı yerden devam  etti ve üst üste bulduğu sayılarla temsilcimizi 33-30 öne geçirdi. Eray Aydoğan ve Rıdvan Öncel, savunmada takıma inanılmaz bir sertlik ve enerji kattı. Eray, bulduğu  yedi sayı ile takıma hücumda bir başka opsiyon kazandırdı. Kenardan gelen Dee Bost ile birlikte temsilcimiz, oyunun kontrolünü ele aldı ve farkı altı sayıya kadar çıkarmasını bildi.

Oyuna giren oyuncular değişiyordu belki ama oyun disiplini değişmedi. Melo ve Bost, takımının sahadaki generalleri olarak farkı açmaya devam ettiler. Son bir dakikada konuk ekip vites arttırsa da Galatasaray NEF, soyunma odasına 52-48 önde gitmeyi bildi.

İkinci yarının ilk beş dakikasında her iki takımda karşılıklı basketler buldular. Harding önderliğinde yayın gerisinden etkili olmaya çalışırken temsilcimiz bol bol penetre ederek faul çizgisine gitti. Dee Bost, ikinci yarıda çok daha iyi hücum tercihlerinde bulundu. Attığı üçlükler ile farkı sekiz sayılara tekrardan çıkarmayı başardı. Blackshear da devreye girince Galatasaray NEF, son çeyreğe 75-67 önde girdi.

Melo Trimble, son çeyrekte öyle bir sahne aldı ki bu lige fazla bir oyuncu olduğunu herkese gösterdi. Bütün topları yönlendiren Melo, hem rakibin faul hakkını doldurdu hem de üst üste 8 sayı attı. Son 5 dakikaya girerken fark çift hanelere ulaştı.

Galatasaray NEF – CEZ Nymburk

1.çeyrek sonucu: 23-26

2.çeyrek sonucu: 52-48

3.çeyrek sonucu: 75-67

4.çeyrek sonucu: 101-85

İstatistikler 

Galatasaray NEF | Melo Trimble – 33 sayı, 6 ribaund, 8/10 üçlük  | DeVaughn Akoon-Purcell – 23 sayı, 6 ribaund | Dee Bost – 13 sayı, 5 asist

CEZ Nymburk | Jerrick Harding – 21 sayı, 5 ribaund | Vojtech Hruban – 13 sayı,5 ribaund

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler