Melih Mahmutoğlu: ”Yaş ilerledikçe bence daha iyi şut atmaya başladım.” #EuroLeague

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe Beko, EuroLeague medya gününde basın mensupları ile bir araya geldi. 

Toplantıda yeni sezonu değerlendiren ve basın mensuplarından gelen soruları yanıtlayan kaptan Melih Mahmutoğlu, hedeflerinin yine şampiyonluk olduğunu belirtti.

Melih Mahmutoğlu:

“Uzun süre sonra burada olmak heyecan verici. Değişik bir sezon olacak. Sporcular olarak biz sahada elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Yeni hocamız ve yeni takım arkadaşlarımız var bu yüzden heyecanlıyız. Bu sene Fenerbahçe’de 8. senem. Tekrar Zeljko Obradovic’e Fenerbahçe’ye kattıkları için teşekkür ediyorum. Ondan çok şey öğrendim ama Igor’dan da çok şey öğreneceğimi biliyorum. Onunla çalıştığım için çok mutluyum. Yeni gelen arkadaşlarımız da karakterli ve iyi oyuncular.  Güzel bir ortam oluştu. Her zamanki gibi hedefler, yine şampiyonluk.”

”Yaş ilerledikçe bence daha da iyi şut atmaya başladım.”

Yaş ilerledikçe bence daha iyi şut atmaya başladım. Ben her zaman kendimi hazır tutmaya çalıştım ve bu arayı iyi değerlendirdim. Çalışmayı hiçbir zaman bırakmadım, neye ihtiyacım varsa hocamla konuştuk ve ekstra olarak çalıştım. Şu an iyi durumdayım. Maçlar oynandıkça daha iyi olacağım.” ifadelerini kullandı.

”Benim bildiğim geçen sezon hiçbir oyuncu oynamak istemiyordu, çünkü gerçekten korktuk.”

Açıkçası ben geçen sezon basketbolun oynanmasından yana değildim çünkü ciddi bir durum ortadaydı ve halen devam ediyor. Oyuncularla hep konuştuk. Covid bir yana ne kadar sağlıklı oynayabilirdik, bu soru işaretiydi. Benim bildiğim hiçbir oyuncu oynamak istemiyordu. Çünkü gerçekten korktuk, Antalya’dan ikinci maçı oynamadan döndük. EuroLeague’nin bazı planları var. Keşke imkan olsa da NBA’deki sistem gibi oynansa. O zaman bence herkes mutlu olur. Şuanki önlemlerle bu sezonu bir şekilde oynayacağız. Biz de kendimizi ona göre hazırlıyoruz. İnşallah kimse ciddi sağlık sıkıntısı yaşamadan bu süreci atlatırız.”

”Fenerbahçe’ye gelen herkes şampiyonluk için geliyor.”

“Burası Fenerbahçe, çok büyük bir camia. Gidenler de gelenler de nereye geldiğinin farkında. Burada benim 8. senem. Uzun süredir oynadığımız oyuncular, Datome, Kalinic, Sloukas. Bunlar çok büyük değerler.  Tarihe geçmiş isimler. Fenerbahçe’nin de ne olduğunu bilenlerdi. Şimdi gelenler de aynı. Herkes buraya şampiyonluklar için geliyor. Alışılmış bir sistem var ama sonuçta biz profesyoneliz. Hayatımızda böyle durumlar hep olacak. Biz sporcular olarak; hoca bizden ne istiyorsa ve kulübün hedefleri doğrultusunda çalışarak, en sağlıklı şekilde sezonun başlamasını istiyoruz. “


Kaynak: Fenerbahçe.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler