Mehmet Okur: “Türk basketbolunun geleceği çok aydınlık” #FIBAWC

A Milli Basketbol Takımı yardımcı antrenörlerinden Mehmet Okur, düzenlenen basın gününde açıklamalarda bulundu.

NBA’de uzun yıllar boyunca ülkemizi temsil eden ve aktif olarak A Milli Basketbol Takımı’nda antrenörlük yapan Mehmet Okur, Yunanistan maçları öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. DHA’ya verdiği röportaja Yunanistan maçlarını değerlendirerek başlayan Okur, karşılaşma hakkında şunları söyledi:

“Yunanistan her zaman iyi bir basketbol kadrosu kurar ve böyle maçlara iyi bir takımla gelmeye çalışır. Bizim de eksiklerimiz var. Gelemeyen oyuncularımız var. Ama Yunanistan maçları her zaman duygusaldır, ekstra motive olmamız gerekiyor. Önümüzde 2-3 günlük bir periyot var. Eksiklerimiz olmasına rağmen iyi hazırlanıp, iyi mücadele etmek istiyoruz ve önce orada, sonra burada galip gelmek istiyoruz.”

NBA’de forma giyen Türk oyuncular hakkındaki görüşleri sorulan Mehmet Okur, temsilcilerimiz hakkındaki düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Alperen Şengün, çok fazla play-off şansı olmayan bir takım tarafından draft edildi ve çaylak sezonuna böyle başladı. Avantajı şu ki, iyi süreler alacaktır. All-Star öncesinde çok iyi süreler alamadı. Ama All-Star sonrasında çok daha iyi süreler alıp, o dakikaları da daha iyi değerlendireceğini düşünüyorum. Hakeem Olajuwon ile orada çalışıyor. Hakeem ayak oyunlarında en iyilerden biriydi geçmişte. Alperen’le de kontakt halinde olduğunu biliyorum. Bu, Alperen için iyi oldu. Ömer Faruk Yurtseven ilk 5 başladığı her maçta double-double yaptı. Herkese kendisini ispatladı. Şu anda çok dakika almasa da, her zaman kendisini hazır tutuyor. Gelen her fırsatı değerlendireceğini biliyorum. Furkan Korkmaz ve Cedi Osman ise artık veteran konumunda. Aldıkları dakikaları en iyi şekilde değerlendiriyorlar. Hem Philadelphia 76ers hem de Cleveland Cavaliers sıralamada üst sıralarda. Hepsinin gidişatı çok iyi.”

Son olarak Türk basketbolunun iyi bir jenerasyon yakaladığının altını çizen Okur, “Eksiklerimiz var. NBA’deki oyuncularımız ve EuroLeague’den Sertaç bizimle olamıyor. Ancak milli takımda gerçekten iyi bir jenerasyon yakaladık. Geçen sene Kanada’daki elemelerde yaşadığımız talihsizliklerden dolayı olimpiyatlara gidemedik. Oyuncularımızın oradan çok şey öğrendiğini düşünüyorum. Türk basketbolunun geleceği parlak. Sakatlık olmazsa, bu grubun uzun seneler bir arada oynayacağını biliyorum. Bence bu yüzden Türk basketbolunun geleceği çok aydınlık.” diyerek sözlerini noktaladı.

A Milli Basketbol takımımız 25 Şubat Cuma günü deplasmanda Yunanistan ile karşı karşıya gelecek. Millilerimiz 28 Şubat Pazartesi günü ise Sinan Erdem Spor Salonu’nda Yunanistan’ı ağırlıyor olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler