Bagley’nin menajeri Kings yönetimini yönetmeyi bilmemekle suçladı! #NBA

2018 NBA Draftı’nın iki numarası Marvin Bagley, Sacramento King tarafından kandırıldığını öne sürerek dava açtı.

Sacramento Kings forveti Marvin Bagley’i temsil eden güçlü menajer,  sözleşmesi altındaki son sezonunun arifesinde takımın oyuncusuna yaptığı muameleyi kamuoyunda ender görülecek bir şekilde azarladı.

Marvin Bagley’nin menajeri Jeff Schwartz , “Sacramento, Marvin Bagley’e açılış gecesi rotasyonunda olmadığını bildirdi, bu tamamen şaşırtıcı. Gelecekte onun için bir planları olmadığı açık ve yine de geçen yılki son tarihte ve bu yaz ‘değer’ temelinde potansiyel anlaşmaları geçtiler. Bunun yerine, onu geri getirmeyi seçtiler ama oynamamayı seçtiler, bu onların ‘değer’ argümanlarıyla tamamen çelişen bir hamle.” dedi.

Bagley, muhtemelen NBA’den bir para cezası çekecek olan bir takas talebinde bulunmadı. Ancak kaynaklar, Schwartz’ın 2018 draftında 2 numaralı genel seçim olan Bagley’i elde etmeye çalıştığını ve bir yıldan fazla bir süredir başarılı olamadığını söyledi. Geçen sezon, Bagley takas tarihinden bir ay önce bileğini kırmıştı, bu da takas değerini etkilemiş olabilir.

Bir menajerin böyle bir açıklama yapması, özellikle de üç düzine NBA müşterisiyle 450 milyon dolardan fazla sözleşmeli olan ve onu ligdeki en üretken menajer yapan tipik alçakgönüllü Schwartz için alışılmadık bir adım.

Ligdeki ilk üç yılında bir dizi sakatlıktan rahatsız olan Bagley, çaylak kontratlarındaki oyuncular için Pazartesi günkü son tarihten önce takımla bir uzatma imzalamadı. Geçen sezon Kings için oynadığı 43 maçın 42’sine başlarken 14.1 sayı ve 7.4 ribaund ortalamaları tutturmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler