Marko Pesic: “Bayern için şampiyonluk, kupa kazanmak her zaman var olan bir hedef”

Bayern Münih, sezonun ilk resmi maçı öncesinde bir basın toplantısı gerçekleştirdi. İki oturumda gerçekleşen basın toplantısının ilk bölümde basketbol şubesi sportif direktörü Daniele Baiesi, kaptan Nihad Dedovic ve ikinci kaptan Vladimir Lucic sezon öncesi görüşlerini paylaştı. İkinci oturumda ise Başkan Herbert Hainer, Genel Menajer Marko Pesic ve Başantrenör Andrea Trinchieri ekibin gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Bayern Münih Genel Menajeri Marko Pesic, Cuma akşamı Olimpia Milano’ya karşı oynayacakları EuroLeague sezonu açılış maçının zorlu geçeceğini vurguladı. COVID-19’un sebebiyle yaşanan zorluklara da değinen Pesic’in açıklamaları:

“Milano maçı bizim için çok zorlu geçecek. Fakat bu yüzden mızmızlamayacağız, çözüm bulmaya çalışacağız. Bayern için şampiyonluk, kupa kazanmak her zaman var olan bir hedef fakat benim kişisel olarak bu sezon için hedefim, dileğim bir şekilde bu yıl Audi Dome’da dolu tribünler önünde maça çıkabilmek. Tabii ki şampiyonluk kupasının Münih’e dönmesini de istiyorum. Fakat bu 10 ay sonrası için bir hedef. Genç bir takımımız var; takım olarak büyümek, gelişmek bir süreç. Bu sürecin sonunda şampiyonluk kupasına erişmek istiyoruz.”

Başantrenör Andrea Trinchieri  sözlerine hafta başında Allianz Arena’ya yaptıkları ziyaretin üzerinde bıraktığı etkiyle başladı:

“Allianz Arena ve kulüp müzesine yaptığımız ziyaret oldukça ilham vericiydi. Benim ve oyuncularımın bazı şeyleri anlamasını sağladı. FC Bayern’in ayak izlerini takip etmek istiyorum. Biz bir aileyiz; DNAlarının bir kısmını alabilirsek, iyi şeyler yapacağız. Allianz Arena ziyareti öncesinde farklı bir hayatım vardı. Ziyaret sonrası hayatımda yeni bir sayfa açtım. 

“EuroLeague’de inanılmaz hedefleri olan bir Final Four takımıyla karşılaşacağız. Olimpia Milano çok iyi bir kadro kurdu. Biz ise farklı bir yöne ilerledik; genç, taze, çıtır bir ekip kurduk. Bizim için zor bir maç olacak ama EuroLeague maceramız Cuma akşamı maç sonunda bitmiyor. Şu anda oyuncularımızın hepsi COVID-19 öncesindeki fiziksel seviyelerinde değiller. Fakat bir arada kalmayı başarırsak, iyi işler başaracağız.”

Kazandığımızın fazlasını harcamıyoruz

Başkan Herbet Haiber, FC Bayern Basketball’un futbol şubesine kıyasla hem bütçe hem de hedefler bazında neden daha tutucu bir tavır sergilediği soru üzerine şu açıklamalarda bulundu:

“FC Bayern’in her zaman felsefesi şu olmuştur: biz kazandığımızdan fazla para harcamıyoruz. Biliyorsunuz ki biz Avrupa’da kendi stadyumuna sahip olan, bankalara hiç borcu bulunmayan ve devamlı olarak başarı kazanan birkaç kulüpten biriyiz. Aynı felsefeyi basketbolda da devam ettiriyoruz.”

Yeni sezona dair görüşlerini bildiren Sportif Direktör Daniele Baiesi:

“Takım olmak için henüz zamana ihtiyacımız var. Fakat bu her sene olan normal bir süreç.” 

Kaptanlar Nihad Dedovic ve Vladimir Lucic de yeni sezon için heyecanlı olduklarını ve takım içinde herkesin motivasyonun yüksek seviyede olduğuu belirttiler. Koç Andrea Trinchieri ile ilgili görüşleri sorulan Vladimir Lucic:

Andrea işkolik ve karizmatik bir lider. Ligi biliyor. Bu ligde bir çok başarısı var. Bizimle çalışmak için motivasyonu çok yüksek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler