Marko Guduric, Nigel Hayes’i övdü: “Bu kadar iyi oynamasının bir sebebi var”

Marko Guduric, Anadolu Efes karşılaşmasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Sahasında konuk ettiği Anadolu Efes’e karşı sahadan galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Beko’da Marko Guduric, mücadelenin sonrasında mikrofon başına geçti. Karşılaşmaya dair değerlendirmelerde bulunan Guduric, Nigel Hayes-Davis ve Dyshawn Pierre hakkında övgü dolu konuştu:

“Önemli bir galibiyet. Efes’e karşı her maç özel. Son 5 maçın 4’ünü kaybettikten sonra çok iyi durumda değildik belki ama bugün oyuna hazır girdik, tutkuluyduk, konsantreydik, oyun planını çok iyi uyguladık ve sabırlı oynadık. Henüz her şey bitmedi ama her şey bizim elimizden. 1 galibiyetle beşinciliği alabiliriz. Bu kontrol bizim elimizde, bu da iyi bir şey.”

Nigel benim gördüğüm en mücadeleci, en çok çalışan oyunculardan biri. Çok profesyonel ve vücuduna çok iyi bakıyor. Her şeyiyle her gün burada, sürekli çalışıyor. Böyle şeyler tesadüfen olmaz, bu kadar iyi oynamasının bir sebebi var. Keza Dyshawn öyle, çok çok çalışıyor. Ve sakatlıktan da yeni döndü. Onlarla oynamayı seviyorum.

“Ben sadece daha agresif olmaya çalışıyorum. İspanya’daki iki maçta yeterince agresif oynayamadım, o ilk adım çabukluğum yoktu. Galatasaray’a karşı oynamadım ve bugün ayaklarım daha tazeydi. Tabii zihnimi de buna odaklamaya çalıştım ve bugün iyi şeyler ortaya çıktı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler