Marko Arapovic, geçtiğimiz hafta sözleşme imzaladığı KK Split ile sözleşmesinin feshi sonrasında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz son iki sezonu Galatasaray Doğa Sigorta’da geçiren Marko Arapovic, yeni sezon öncesi yaz döneminde Galatasaray’dan ayrılarak Hırvatistan temsilcisi KK Split’in yolunu tutmuştu. Kulüp ile resmi sözleşmeyi de imzalayan Arapovic, daha sonrasında kulübün kendisiyle sağlık sorunları nedeniyle yollarını ayırma kararı almasının ardından bhbasket.ba’ya konuştu.

Sağlık durumunun iyi olduğunu ve KK Split dışında beş takımın teklifini reddetiğini söyleyen Arapovic, yaptıkları şeyin profesyonellikle ve insanlıkla hiçbir ilgisi olmadığını aktarırken adını lekemelerine izin vermeyeceğini belirtti.

Arapovic’in açıklamaları şu şekilde:

”Sadece utandım. Yapmaya çalıştıkları şey son derece profesyonellik dışı bir şeydi. Onlara adil davranmak istedim ama son derece haksız davrandılar. Sözleşme feshedildikten sonra, sözleşmenin yeni bir versiyonunu imzalamam için beni aradılar, geri dönmem için yalvardılar. Takımla antrenman yaptım, antrenör Skelin memnun oldu. Perşembe gecesi sözleşmeyle ilgili bazı iptaller oldu. Uçak bileti ayırttım, Split’e gittim ve eşyalarımı aldım. Dünyanın en iyi doktorlarından her şeyin yolunda olduğuna dair bir onay aldım. Bilgi bana birçok doktoru aradıkları yönünde geldi, bu yüzden muhtemelen bir şarlatan bir şeylerin yanlış olduğunu söyledi. Ben bunu hiçbir yerde yaşamadım. Sonuçta babam ve menajerimle konuştum. Koç Skelin’e gerçekten minnettarım, kalmam için bana yalvardı  ama belli ki daha güçlü biri bunu engelledi. Tek hedefim maksimum dakika almaktı. Diğer beş teklifi reddettim, insanlara sağlıklı olduğumu kanıtlamak istedim. Maalesef  buranın Hırvatistan olduğunu unuttum. Yaptıkları şeyin profesyonellikle, insanlıkla hiçbir ilgisi yok. Utanmadılar. Bir beyefendi olmak istedim ama adımı lekelemelerine izin veremem”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir