Mark Madsen: ”Shaq beni alışverişe götürdü ve istediğin arabayı al dedi” #NBA

NBA tarihinin en şahsına münhasır karakterlerinden biri olan Shaquille O’Neal ile ilgili yeni hikayeler Amerikan basınında yer almaya başladı.

Spor anlatıcılığı konusunda ayrı bir seviyede olan yetenekli yazar Jeff Pearlman’ın Kobe, Shaq ve Phil Jackson’lı Lakers dönemini anlatan yeni kitabı çıktı. Bu çıkış bizlere yeni hikayeler getirdi.

Yazılanlara göre 2000-2003 yılları arasında Lakers forması giyen Mark Madsen takıma geldiği günlerde kendisi şaşırtan olaylar yaşamış.

Takımın yıldızı Shaquille O’Neal, Madsen’ı alıp araba alışverişine götürmüş ve yanlış yazmadık araba alışverişe.

Oyuncu o günleri şöyle anlatıyor: ”Beni araba alışverişine götürdü. Kelimenin tam anlamıyla bana istediğin arabayı al parasını peşin ödeyeceğim dedi ancak ben bunu kabul edemeyeceğimi söyledim. Sonuçta bana Chevy Tahoe almak için pazarlık ediyordu. Sonrasında beni kot pantolon ve İtalyan marka kazaklar almak için bir mağazaya götürdü. 2.500 dolar değerinde elbise alıp oradan çıkmıştık.”

Şu sıralar Lakers’ta asistan koçluk yapan ve 2001 yılında yine aynı takımda çaylak olarak bulunmuş olan Mike Penberthy ise o günleri anlatışı bir hayli etkileyici:

”Shaq, Lakers’a ilk geldiğimde ve sessiz bir yere çekti ve takım elbisen yok değil mi? diye sordu. Ona ‘Hayır’ cevabını verdim. Ertesi sabah beni özel terzisine getirdi ve bana tam altı tane takım elbise yaptırmak için para ödedi. Zamanında babam öldüğünde cenaze masraflarını karşılamak istemişti, o böyle birisi.” ifadelerini kullandı.


Haberde sözü geçen kitabın İngilizce versiyonunu Amazon üzerinden alabilirsiniz.

Kaynak: Basketball News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler