Marcus Smart: “Savaşmaya devam ediyoruz. Biz buyuz!” #NBAFinals

Boston Celtics’te gecenin yıldızları konuştu.

Dün gece oynanan NBA Finalleri birinci maçında Golden State Warriors ve Boston Celtics karşı karşıya geldi. Chase Center’da oynanan mücadeleyi sansasyonel bir son çeyrek performansıyla Boston Celtics kazandı. Marcus Smart dördüncü çeyrek performanslarını yorumlarken, savaşçı yönlerine vurgu yaptı.

“Bu performans bizim yıl boyunca ne yaptığımızı anlatıyor. Yıl boyunca bizi haklı olarak görmezden geldiler. Ancak savaşmaya devam ediyoruz. Biz buyuz. Son birkaç aydır bu bir şekilde bize yapıştı ve kimliğimiz haline geldi.”

Boston Celtics cephesinde mücadelenin yıldızlarından biri Al Horford oldu. Bugün doğum günü olan ve 36 yaşına giren Horford, kariyerinin ilk NBA Finalleri maçında tarihi bir performansa imza attı. 26 sayı, 6 üçlük isabeti ve 6 ribaundla bitirdiği mücadelenin ardından mikrofon uzatılan deneyimli oyuncu, mücadeleyi şu şekilde değerlendirdi:

“Oynamaya devam ediyoruz. Tüm maç boyunca mesajımız buydu. Golden State Warriors çok iyi bir takım. Ancak biz ne olursa olsun oynamaya devam ediyoruz. Belki en iyi maçımız değildi ama savaştık ve bir şekilde kazanmanın yolunu bulduk.”

Celtics adına karşılaşmanın en büyük hayal kırıklığı ise Jayson Tatum oldu. Takımın genç yıldızı, mücadeleyi 17’de 3 saha içi isabetiyle yalnızca 12 sayı kaydederek tamamladı. Tatum, performansı hakkında şunları söyledi:

“Kötü bir şut gecesi geçirdim. Oyuna farklı şekillerde katkıda bulunmaya çalıştım. Finallerdeyiz ve şampiyonluk kovalıyoruz. Tek umursadığım şey kazanmaktı ve kazandık. Şu noktada önemli olan tek şey bu.”

Jayson Tatum, dördüncü çeyrekteki sansasyonel performanslarını ise şöyle değerlendirdi:

“Dördüncü çeyreğin başındaki mesaj, ‘Biz daha önce buradaydık’tı. Böyle bir farkı kapatmak ve geri gelmek için ne yapmamız gerektiğini biliyorduk. Karşımızda harika bir takım var. Kolay olmayacak. Ancak daha önce bu durumda olduğumuzu ve buradan kendimizi çıkardığımızı biliyorduk. Yeterince zamanımız var, değil mi? Başını öne eğmenin değil, sorunu çözmenin zamanıydı!”

Boston Celtics bu galibiyetle birlikte seride 1-0 öne geçti. Eşleşmenin ikinci karşılaşması pazarı pazartesiye bağlayan gece oynanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler