THY Euroleague Top 16 mücadelesinde on ikinci hafta karşılaşmaları dün akşam itibari ile tamamlandı. Takımlar artık son haftalarına girerken, aralarındaki rekabet de oldukça arttı.

Temsilcilerimizden Darüşşafaka Doğuş, Fenerbahçe ve Anadolu Efes’in de parkeye çıktığı on ikinci hafta maçlarının tamamlanmasının ardından haftanın en iyi on hareketi belirlendi.

Haftanın en iyi on hareketinde zirveye ortak olan hareket, oldukça heyecanlı geçen Olympiakos – Real Madrid karşılaşmasından geldi. Hücumda olan Real Madrid, top kaybı yaşamasının ardından hücum şansı yakalayan Olympiacos’ta topa Darius Johnson-Odom yön verdi. D.J. Strawberry‘e topu göndermesinin ardından Strawberry, potaya doğru yaklaşan Hakim Warrick‘i gördü ve pasını ona bıraktı. Rakiplerini görmezden gelerek potaya enfes bir şekilde smacını basan Hakim Warrick, haftanın en iyi on hareketinde ikinci sırada yerini alırken, aynı zamanda dün gecenin hareketlerinde de gecenin smacını yapan isim oldu.

Listenin bir numarasında yer alan hareket ise temsilcimiz Darüşşafaka Doğuş‘un Panathinaikos‘u evinde konuk ettiği karşılaşmadan geldi. Hücumda olan Panathinaikos Vince Hunter ile potaya doğru giderken, Daçka oyuncusu Marcus Slaughter rakibi karşısında bir duvar gibi sert durarak muhteşem bloğunu yaptı. Marcus Slaughter, on ikinci haftanın ilk karşılaşmalarının oynandığı gecede bu hareketi gecenin bloğu olarak da seçilmişti.

Euroleague Top 16 12. Hafta karşılaşmalarının en iyi on hareketi:

 


  • Video: euroleague.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir