Turkish Airlines EuroLeague ekibi FC Barcelona’da forma giyen Amerikalı guard Malcolm Delaney, Euroleague Yönetim Kurulu’nun açıklamaları sonrası konuştu.

FC Barcelona’nın 31 yaşındaki deneyimli guard’ı Malcolm Delaney, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Euroleague Yönetim Kurulu’nun dün yaptığı ve 2019-20 EuroLeague sezonunun gerekli koşullar sağlandığında Mayıs ayı sonrası da dahil mevcut formatıyla oynatılacağını söylemesinin ardından Delaney bu açıklamaya tepkisini ”Bu bir şaka olmalı” cümlesiyle dile getirdi.

Playofflar ve şampiyonluk için yarışacak duruma gelmenin bir basketbol topuna dokunmadan bir ay ya daha fazla süre içerisinde uzun zaman alacağını ve imkansız olduğunu belirten Delaney, şunları söyledi:

”Bu bir şaka olmalı… Karantinaya alınan insanların basketbol oynayamadıklarını biliyorsunuz. Bazı insanlar evde antrenman yapsalar bile tam anlamıyla en az bir ay boyunca şut atamazlar. EuroLeague Oyuncular Birliği veya bazı gerçek basketbolcular bunları insanlara gerçekten açıklıyor mu? Sporcu olmayanların bir veya iki hafta sonra mücadele şekline girmenin ne kadar zor olduğunu bildiğinden emin değilim. Bir basketbol topuna dokunmadan bir ay ya da daha fazla süre içerisinde tekrar mücadele şekline girmemiz uzun zaman alacaktır. Özellikle playofflar ve şampiyonluk için yarışacak şekilde olmak imkansız.”

 

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir