Mahmut Uslu: ”Bizim bütçemiz üç milyon dolar, rakibimizinki 20 milyon dolar!”

Fenerbahçe’nin kendi evi Ülker Sports Arena’da düzenlenen FIBA Euroleague Women Final Four’un ilk maçında Nadezhda Orenburg’a 74-68 kaybederek final şansını kaybetmesinin ardından kulüp televizyonuna açıklamalarda bulunan Mahmut Nedim Uslu, takımlar arasındaki bütçe farkından dert yandı.

NTV Spor tarafından metin haline getirilen açıklamalarda takım bütçelerinin üç milyon dolar olduğunu ifade eden Sayın Uslu, buna karşın rakiplerinin yirmi milyon dolar bütçeyle mücadele ettiğini dile getirdi. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın A ve B planları ortaya koyacağını söyleyen Mahmut Nedim Uslu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

”Sayın başkanımızın daha evvel açıkladığı gibi A ve B planları yapacağız. Çünkü bizim şu anda mücadele ettiğimiz takımın bütçesi yirmi milyon dolar, bizim bütçemiz yaklaşık üç milyon dolar.”

”Bütün bunlara rağmen Final Four’a yükselen takımımızı hakikaten kutlamak gerek. Bütün camiaya geçmiş olsun. Daha iyi çalışarak kendi gençlerimizi daha iyi yetiştirerek bu başarıları elde etmek istiyoruz.”

”Türkiye’nin bu ortamında ve bu gündeminde Avrupa’dan birçok şampiyona bize verilmezken şu anda dört dörtlük bir organizasyon yapıyoruz. FIBA Genel Sekreteri özel teşekkür etti, ‘bugüne kadar gördüğümüz en güzel organizasyon’ dedi.”

“Birçok ülkeye gittik. Böyle bir spor salonunda, böyle bir havayla hiçbir turnuva oynanmadı. FIBA çok etkilenmiş.”


Kaynak |

*Açıklamalar: FB TV

*Metin düzenleme: NTV Spor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler