Eurocup I grubunda mücadele eden temsilcimiz Pınar Karşıyaka çarşamba günü İtalya deplasmanında Cantu ile karşılaşacak. İlk olarak Cantu’dan başlayalım.

FoxTown Cantu

cantu

Ligde 4 takım zirveyi paylaşırken Cantu averajla İtalya liginin zirvesinde bulunuyor. Ancak Cantu son 32’ye iki mağlubiyetle başladı. İlk olarak Nanterre deplasmanında kaybeden İtalyan temsilcisi geçtiğimiz hafta evinde Alman ekibi Ulm’a 97-106’lık skorla kaybetti.Cantu son lig maçında pazar günü Pistosia deplasmanında uzatmalarda 82-77’lik skorla mağlup oldu. Uzatma ve mağlubiyet temsilcimiz adına avantaj.

cantu_vs_ksk

Cantu’da skor anlamında en öne çıkan isim Amerikalı Joe Ragland. Zaten gruplar belli olduğunda gözler iki Amerikalı kısa boylu oyun kurucu Ragland-Dixon düellosuna çevrilmişti. Evinde seyircisiyle birlikte iyi bir basketbol oynayan Cantu, her takım için zor bir deplasman.

Pınar Karşıyaka

Temsilcimiz adına Eurocup için kader bence geçtiğimiz hafta belirlendi. Takımın üç kulvarda mücadele ettiğini düşününce, hedefler doğrultusunda takviye gerekliydi. Üstüne bir de Leo Lyons’ın kadro dışı bırakılması takviyeyi adeta zorunlu hale getirdi. Ancak yapılan görüşmelerde sponsor Pınar’dan olumsuz yanıt gelince, Karşıyaka’nın Eurocup’taki işi iyice zora girdi. Geçtiğimiz hafta evinde Nanterre’i ağırlayan Karşıyaka, 5 kişi ile adeta direndiği maçı kazanma noktasına getirse de, Nanterre’in olağan dışı üçlük yüzdesi temsilcimizi galibiyetle tanıştıramadı. Çok dar bir rotasyonla çok üst düzey takımlarla mücadele eden temsilcimizi çarşamba günü çok zor bir maç daha bekliyor. Hücum anlamında takım olarak etkili olması gereken, hatta bazı isimlerden ekstra katkı gereken Cantu deplasmanında soğuk kanlı kalmak en önemli faktörlerden biri. Yüksek skorla oynayan Cantu maç içinde belli sürelerde ritim bularak seyirci desteğini iyice arkasına alabilir. Bu süreçte takım olarak özellikle hücumda iyi paslaşarak, doğru şutu bularak maçtan kopmamak önemli. İki takımın da henüz galibiyet almamış olması maçı çok daha önemli bir konuma getiriyor.

TSİ 21:30’da başlayacak maç İtalya’nn TELESETTELAGHI kanalı ve Türkiye’den Kanal 35’den canlı yayınlanacak. Bu zorlu müsabakada temsilcimize başarılar.

Fotoğraflar: eurocupbasketball.com

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir