Mac McClung: “Amacım, NBA’de bir etki yaratmak”

Smaç yarışması şampiyonu Mac McClung açıklamalarda bulundu.

NBA All-Star organizasyonu, bu gece gerçekleştirilen yetenek, üç sayı, smaç yarışması ile son sürat devam etti. Geceye damga vuran smaç yarışması şampiyonu Mac McClung, yarışma sonrasında düşüncelerini paylaştı.

NBA‘de bir etki yaratmak isteyen McClung, şu şekilde konuştu:

“1.600 nüfuslu küçük bir kasaba olan Gate City’den geliyorum ve şimdi smaç yarışmasında şampiyon oldum. İnanılmaz. Gerçekten diğer insanların düşündüğü gibi değilim, iyi ya da kötü ligde kalmaya çalıyorum. Başkalarının haksız olduğunu değil, kendimin haklı olduğunu kanıtlamak beni daha fazla tatmin ediyor. Amacım NBA’de bir etki yaratmak ve bu olana kadar çalışmaya devam edeceğim.”

McClung, 2016 yılındaki Zach LaVine ve Aaron Gordon arasında geçen unutulmaz smaç yarışmasını izlemenin, bir gün bunun bir parçası olma hayali kurmasına neden olduğunu söyledi.

“Vince Carter’ı çok sevmiştim. Zach LaVine-Aaron Gordon arasındaki smaç yarışmasını izlemekten çok büyük bir keyif almıştım ve ‘Eğer bir gün bu şovun bir parçası olursam, onlar gibi bir etki yaratmak istiyorum’ demiştim.”

24 yaşındaki oyuncu, kendisine gelen ‘smaç yarışmasının adını kurtardığını bilmek senin için ne kadar büyük?’ sorusuna “Bunun doğru olup olmadığını bilmiyorum. Ama bunu takdir ediyorum.” şeklinde yanıt verdi.

2021-22 sezonunda Los Angeles Lakers ve Chicago Bulls forması ile toplam sadece iki maçta forma giyen McClung, geçtiğimiz günlerde Philadelphia 76ers ile çift yönlü bir sözleşme imzalamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler