Luka Doncic: ”Takımımı ve tüm ülkemi hayal kırıklığına uğrattım”

Luka Doncic, turnuvadan elenmelerinin ardından üzüntüsünü dile getirdi.

2022 EuroBasket’te sürpriz sonuçlar alınmaya devam ediyor. Bir sürpriz de dün akşam Polonya’dan geldi. Son şampiyon Slovenya karşısında parkeye çıkan Polonya, bol çekişmeye sahne olan mücadeleyi 90-87 skorla kazandı. Luka Doncic ise maçın son bölümünü kenardan takip etmek zorunda kaldı.

Mateusz Ponitka liderlik koltuğuna geçerken geceyi de bir triple-double bir de galibiyetle kapattı. Epik bir performans sergileyerek tarihe geçti, 1995’ten bu yana EuroBasket’teki üçüncü triple-double’ı kaydetti.

NBA süper yıldızı, Slovenya’nın güçlü silahı Luka Doncic maçın ardından üzüntüsünü dile getirdi. Turnuvadan elenmelerini kendi performansına bağladı ve ekledi:

”Bu EuroBasket’i görmek inanılmazdı. Maçlar inanılmazdı. Turu geçemediğimiz için üzgünüm ama bence bu EuroBasket başka bir şeydi. Bir sürü harika takım vardı.

Çoğu insan bizi favori olarak görüyordu. Ama Polonya’nın da tıpkı Belçika gibi harika bir takımı var. Polonya’yı tebrik ederim. İlk dakikadan sonuna kadar harika bir oyun oynadılar. Bu onlar için büyük bir başarı.

Bugün felaket oynadım. Takımımı ve tüm ülkemi hayal kırıklığına uğrattım. Bu, benim yüzümden.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler