Los Angeles Lakers ile Luol Deng kontrat feshinde anlaşma sağladı!

NBA Batı Konferansı’nın en çok merak edilen takımlarından Los Angeles Lakers, Güney Sudan doğumlu oyuncusu Luol Deng ile kontrat feshinde anlaştı.

2016 yazında dört yıl, 72 milyon dolarlık bir kontrata imza atan Luol Deng, ne var ki, beklentileri karşılamaktan uzak bir performans sergilemiş ve takımda istenmeyen adam haline gelmişti. Planlarında düşünmediği oyuncunun serbest oyuncu pazarına girebilmesi için kontrat fesih görüşmelerini başlatan Lakers bir orta yol bulmuş gibi gözüküyor.

Kulübünden iki yıl içerisinde 36.8 milyon dolar alacağı olan 33 yaşındaki Luol Deng‘in fesih bedeli, ilk olarak The Athletic yazarı Shams Charania’nın aktardığı üzere, taksitler halinde kendisine ödenecek. Deng’in sözleşmesinin uzun vadeli ödemeyle feshedilmesi, Lakers’ın 2019 yazı için 25 milyon dolar olan maaş boşluğunu 36-38 milyon dolar seviyesine çekecek; bu da Lakers’ın bir maksimum kontratlı oyuncuya daha yer açması anlamını taşıyor.

 

Uluslararası alanda Büyük Britanya’yı temsil eden forvet 2016-17 sezonunda 53 maçta yer alırken, 2017-18 sezonunda sadece bir maçta boy gösterebildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler