Bir süredir guard ve forvet rotasyonunda arayışta olan Los Angeles Lakers, forvet pozisyonu için süreci hızlandırmayı hedefliyor.

The Sedano Show’da konuşan The Athletic’ten Sam Amick’in aktardığı bilgilere göre forvet arayışlarını sürdüren ve süreci hızlandırmak isteyen Los Angeles Lakers’ın hedefinde Moe Harkless var. Buyout piyasasında Lakers’ın ilgisini en çok çeken isim olan Harkless, takas döneminde New York Knicks’e katılmıştı.

İçinde bulunduğumuz sezona LA Clippers çatısı altında başlayan Harkless, Orlando Magic ve Portland Trail Blazers formaları da giymişti.

Daha evvel Andre Iguodala’ya da ilgi duyan Lakers, bu sezon için 11 milyon dolar miktarında maaşa sahip olan Harkless’ı kadrosuna dahil ederek forvet rotasyonunu çeşitlendirmek istiyor.

Harkless’ın playoff döneminde forma giyebilmesi için ise bu girişimin neticelenmesi halinde 1 Mart’tan önce işlemlerinin halledilmesi gerekiyor.

Bu sezon toplamda 51 maça çıkan 26 yaşındaki forvet, maç başına 22.9 dakika, 5.5 sayı, 4.0 ribaund, 1.0 asist ortalamaları ile mücadele ediyor.


Kaynak: Sam Amick

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir