Lonnie Walker IV, cinsel istismara uğradığını açıkladı #NBA

San Antonio Spurs‘ün 21 yaşındaki guardı Lonnie Walker IV, küçüklüğünde cinsel istismara uğradığını söyledi ve saçlarını uzatmasının nedenini anlattı.

Kişisel sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan San Antonio Spurs’ün guardı Lonnie Walker IV, küçük yaşlarda aile bireyleri tarafından cinsel istismara uğradığını anlatırken saçlarını uzatma nedeninin de bu olduğunu söyledi.

Walker’ın açıklamaları şöyle:

“Saçımı uzatmaya beşinci sınıftayken başladım. Çünkü o dönemler aile bireylerim tarafından tecavüze uğramış, ne olduğunu şaşırmıştım. Ve saçlarım, güvensiz hissettiğim o dünyada gizlenebileceğim bir yer gibi geliyordu. Kendime yeni bir kimlik kazandırmaya ve yeni bir hikayeye başlamaya çalışıyordum.

Beşinci sınıfın yazında ailemle birlikteydim. İsmini vermeyeceğim başkaları da vardı. O dönemde cinsel anlamda tacize ve tecavüze uğradım. Hatta o dönemde buna alışmıştım bile çünkü çok küçük olduğum için yaşananlara anlam veremiyordum. Saçım, kendim kontrol edebildiğim bir şeydi. İstediğim zaman değiştirebiliyordum ve saçımın üzerinde kontrol sahibi olan tek kişinin kendim olduğumu biliyordum. Bu da bana güven veriyordu.”

Bu açıklamalarının ardından NBA kariyeri boyunca saç stili ile dikkat çeken 21 yaşındaki oyuncuya sosyal medya üzerinden destek mesajları yağdı.


Kaynak: Lonnie Walker

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Kobe Bryant ve hayatı değişen bir çocuğun hikayesi | #NBA

Dünya basketbol tarihinin en önemli yıldızlarından biri olan Kobe Bryant'ın vefatının üzerinden neredeyse bir yıl geçti. Bu bir yılın üzerine onlarca insan, Kobe Bryant ile...

Bozidar Maljkovic: ”Michael Jordan, Avrupa’da 16 sayı ortalama ile oynar”

Avrupa Basketbolunda tam 41 yıl boyunca koçluk yapmış ve kariyerinde üç EuroLeague şampiyonluğu bulunan Bozidar Maljkovic'in söylediği sözler gündem oldu. Eski NBA oyuncusu John Salley,...

#NBA’de 11 yeni pozitif vaka ve Washington’ın uzun süren sessizliği

Coronavirus salgınının hız kesmeden devam ettiği bu günlerde dünyanın en popüler basketbol organizasyonundan da pozitif vaka haberleri gelmeye devam ediyor. NBA yönetimi 13-21 Ocak tarihleri...