Liz Cambage & LA Sparks ayrılığının yankıları sürüyor!

Liz Cambage & LA Sparks ayrılığının ardından önemli iddialar gündeme düştü.

WNBA‘de dün flaş bir ayrılık yaşandı. LA Sparks, yıldız oyuncusu Liz Cambage ile sezon devam ederken yollarını ayırdı. Yahoo Sports’un bugün yaptığı habere göre bu ayrılığın arkasında iki taraf arasında sezon öncesinden beri süregelen ihtilaflar var.

Chris Haynes’in aktardığına göre Liz Cambage ve LA Sparks arasındaki ilk sorun sezon öncesinde yaşandı. Takıma yeni katılan Cambage, 2022 sezonunda 8 numaralı formayı giymek istedi ancak kulüp, bu numaranın eski oyuncuları DeLisha Milton-Jones’u onurlandırmak için emekli edileceğini bildirdi.

Daha sonrasında Cambage, 1 numaralı formayı giyme talebinde bulundu fakat bu numara da takımın bir diğer oyuncusu Amanda Zahui B. tarafından kullanılıyordu. Zahui, numaranın kendisi için anlamı olduğunu söyleyerek bu isteği reddetti. Sonrasında kulüp inisiyatif kullanarak 1 numaralı formayı Cambage’a verdi. Kaynakların aktardığına göre Amanda Zahui B., bu kararı sosyal medya aracılığıyla öğrendi. Bu konu henüz sezon başlamadan takım içinde huzursuzluklara sebep oldu.

Bu huzursuzluklar sezonun başlangıcıyla da devam etti. İddialara göre Liz Cambage, video seansları esnasında takım arkadaşlarını kendisini görmemekle ve kendisine pas vermemekle defalarca itham etti. Takım arkadaşları ise Avustralyalı pivota savunmada yeterince çaba göstermediği yönünde eleştirilerde bulundu.

LA Sparks ve Liz Cambage arasındaki bağlar, Las Vegas Aces’e 84-66 kaybedilen mücadelenin ardından ise tamamen koptu. Maçın ardından salonu erken bir şekilde terk eden Cambage, soyunma odasından çıkarken takım arkadaşlarına, “Bunu artık yapamam. Hepinize bol şanslar.” diyerek ayrılışını tescilledi.

13.0 sayı ve 6.4 ribaund ortalamalarıyla çaylak yılının ardından en kötü sezonunu geçiren 30 yaşındaki oyuncuyla şu an hiçbir WNBA takımı ilgilenmiyor. Liz Cambage’ın bir süre modellik ve DJ’lik kariyerine odaklanması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler