c0o5rtaxeaaxhdaSamsun’da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda artık final günü. Litvanya ile Fransa, Gençler kategorisinde Avrupa’nın en büyüğü olabilmek için mücadele edecek.

Gençler Avrupa Şampiyonası’nda artık son gündeyiz. Bugün itibariyle madalyalar sahiplerini bulacak. Tabii günün en önemli mücadelesi de final. Ama önce beşincilik-altıncılık mücadelesi ile başlayalım. Temmuz ayı başında Kahire’de düzenlenecek olan U19 Dünya Şampiyonası’na Avrupa’dan beş takım katılacak. Bu nedenden dolayı da bugün oynanacak beşincilik-altıncılık maçı hayati önem taşıyor. Bosna Hersek ile İspanya, Kahire bileti için saat 16:15’te kozlarını paylaşacak.

Daha sonrasında ise bronz madalya mücadelesi var. Dün Fransa karşısında sahadan mağlup ayrılan Azzuriler, Almanya ile bronz madalya karşılaşmasına çıkacak. Almanya dün Litvanya karşısında sahadan mağlup ayrılmıştı. Arnas Velicka’nın muazzam son çeyrek performansına engel olamayan Panzerler, Kostja Mushidi ile ayakta kalmaya çalıştı. Mushidi, attığı 33 sayı ile muazzam bir iş çıkarttı fakat mağlubiyete engel olmadı. Azzurriler ise Fransa karşısında ayakta kalmaya çalıştı. Farkı da bir ara beş sayıya kadar indirdiler. Ancak Frank Ntilikina inanılmaz bir oyun oynadı. 38 verimlilik puanı ile oynayan Ntilikina, Fransa’ya galibiyeti getirdi. Bugünkü bronz madalya karşılaşması saat 18:30’da başlayacak. Almanya ile İtalya kürsüde yer alabilmek için mücadele edecek.

c0oapdbxeaa_5thGelelim final karşılaşmasına. Çeyrek finalde Sekou Doumbouya, yarı finalde de Frank Ntilikina ile galibiyetlere uzanan Fransa, Litvanya ile kozlarını paylaşacak. Frank Ntilikina ve Sekou Doumbouya’nın  yanı sıra Bathiste Tchouaffe&Adam Mokaka ikilisinin de bu maçtaki performansları, Fransızlar için çok önemli. Öte yandan Litvanya’nın da silahları oldukça fazla. Tadas Sedekerskis bakalım final maçını nasıl oynayacak? Ayrıca Arnas Velicka, bir önceki gün muazzam bir iş çıkartmıştı. Bugün de neler yapacağını merakla bekliyorum. Arnoldas Kulboka’nın da maksimum katkıları Litvanya cephesini bir adım öne çıkarabilir. Maç 20:45’te başlayacak ve FIBA Youtube’de canlı yayınlanacak!

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir