Lillard, Ben Simmons ile oynamak istiyor! #NBA

Portland’da sular durulmuyor. Genel menajerin görevinden alınmasının ardından bugün de Lillard’ın Ben Simmons’ı takımda görmek istediği iddiası ortaya atıldı.

NBA‘de artık yıldız oyuncuların takım üzerinde söz sahibi olduğu bilinen bir gerçek. Buna son örnek Portland’dan gelmiş durumda. The Athletic’ten Shams Charania ve Sam Amick, konuyla ilgili bir yazı paylaşırken genel menajerin kovulmasını Damian Lillard’ın istediğine dair bir haber yayınladı. Genel menajer tercihinden bağımsız olarak da takımda ciddi değişiklikler isteyen Lillard’ın bu isteklerden en çok öne çıkanı Sixers‘ta kadro dışı olan Ben Simmons ile oynamak isteği. 31 yaşındaki yıldız oyuncu, yaz döneminde de kadronun güçlendirilmesine dair fikirlerini yönetime sunmuş ancak Blazers, bu konuda yetersiz kalmıştı.

Habere göre Olshey koltuğundayken Blazers, Sixersa CJ McCollum, ilk tur draft hakkı ve Nassir Little veya Anfernee Simmons’tan birisini önerdi. Ancak Sixers da karşılığında McCollum, birden çok draft hakkı ve draft sırası değişimini şart koştu. Portland bunu reddetti. Olshey de takım kadrosuna olan inancını sürdürerek görüşmelerden çekildi. Yeni yönetimin Ben Simmons için bir hamle daha yapıp yapmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Portland Trail Blazers’da oyuncular ve koç arasında da gerilim yükselmiş durumda. Takım şu anda savunma metriklerinde NBA’in son sırasında yer alıyor ve sahaya koydukları oyun Damian Lillard’ı endişelendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler