LeBron’dan Enes Kanter’e: “Adam olan insanın yüzüne konuşur” #NBA

Geçtiğimiz günlerde Boston Celtics pivotu Enes Kanter, LeBron James’i Çin’deki insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için beklenmedik şekilde eleştirmiş ve yine protestolarını beklenmeyen seviyelere ulaştırmıştı. LeBron’dan beklenen cevap, elbette gecikmedi.

Kanter, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerde önce Nike markası kurucularından Phil Knight’ı hedef göstermiş, ardından da okların yönünü LeBron James’e çevirmişti. Bunu Çin’in iddia edilen insan hakları ihlallerine karşı yapan Kanter, önce Nike’tan Çin’deki fabrikalarını kapatmasını istedi. Hemen sonrasında da LeBron James üzerinden ligdeki sporcuların umursamazlıklarına (?) gönderme yaptı.

Kanter LeBron James’e karşı tweet’inde şunları dile getirmişti: “Kral için para ahlaktan önce geliyor. Bu sporcuların sosyal adaleti sağlıyormuş gibi davranması iğrenç. Yalnızca sessiz kalıp basketbol oynuyorlar.”

Bunun üzerine elbette NBA’in en büyük lider figürlerinden biri olan LeBron James’ten cevap gecikmedi. LeBron verdiği bir röportajın ardından Kanter ile ilgili gelen sorulara cevaben şunları söyledi: “Adımı kendine fırsat yaratmak için kullanmaya çalışıyor. Bir adam olarak, birisiyle bir sorunun varsa onunla yüzleşmelisin. Bu gece bunun için fırsatı vardı. Onu koridorda gördüm ve yanımdan yürüyüp gitti.”

Bu açıklamanın ardından LeBron James, enerjisini Kanter için harcamayacağını da sözlerine ekledi. LeBron James ve Enes Kanter, daha önce 2017 yılında da LeBron’un New York Knicks’in draft seçimi hakkında yaptığı yorum sonrasında da karşı karşıya gelmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler