LeBron tweet başına 140 bin dolar kazanıyor

lebron james cleveland cavaliers

LeBron James’in firmanızın yeni çıkan bir ürünü hakkında tweet atmasını ister misiniz?

O zaman 140 bin dolar ödemeye hazırlıklı olun fakat yine de Cleveland Cavaliers’ın süper starının teklifinize evet demesi kesin değil.

Amerika’da atletlerin dijital ve sosyal medyadaki kazançlarını araştıran bir firma olan Opendorse’a göre twitter’da 23.2 milyon takipçiye sahip olan James’in bir tweeti Amerikalı atletler arasında en değerlisi olarak göze çarpıyor. LeBron’un attığı her reklam ve sponsorluk tweetinin şirkete göre 139.474 bin dolar değeri var.

“Kısacası LeBron’un bir tweetinin değerinin 140.000 dolar olduğunu söylüyoruz” diyen Opendorse CEO’su Blake Lawrence, sözlerine ekliyor: “Bununla birlikte 23 milyona erişiyorsunuz. Televizyon reklamında bu kadar insana erişmek size en az 5 katı daha fazlaya mal olur.”

Herhangi bir şirketin ürünü veya servisiyle ilgili tweet atması sonucunda en çok kazanan 5 atlet ve kazandıkları paralar da yine aynı şirkete göre şu şekilde:

Kevin Durant – 66.553 dolar

Kobe Bryant –  42.389 dolar

Floyd Mayweather –  34.924 dolar

Dwight Howard – 34.290 dolar

Kısacası en pahalısı LeBron ve açık ara da diğer rakiplerinin önünde. Lawrence, LeBron’un sosyal medya takımına bir tweet, 6 rakamlı bir anlaşma getirdiğini fakat kabul etmediklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler