LeBron James, Kyrie Irving konusundaki hayal kırıklığını dile getirdi

LeBron James, LA Lakers’ın Kyrie Irving’i kadroya katamamasından dolayı yaşadığı hayal kırıklığını paylaştı.

Brooklyn Nets’e takas talebinde bulunduktan sonra Lakers’a katılması yüksek ihtimal görülen Kyrie Irving’in Mavericks yolunu tutması LeBron James’i pek mutlu etmedi. ESPN’e konuşan LeBron, eski takım arkadaşıyla bir araya gelememiş olmanın kendisinde hayal kırıklığı yarattığını net bir şekilde dile getirmekten imtina etmedi.

“Kesinlikle hayal kırıklığına uğradım. Kimyamın da uyuştuğunu bildiğim öyle bir yeteneği alamadıktan sonra burada oturup hayal kırıklığına uğramadığımı söyleyemem. Ancak şimdi odak noktam olan şampiyonluk konusunda geri döndüm.”

“Evet, bir fırsatımız hala var. Oyuncularımız ve Lakers orada. Devam edeceğiz ve bu sezonu güçlü bitirip play-off’lar için iyi bir yer kapmaya çalışacağız. Sonrasında da sağlıklı olduğumuz takdirde her takımla yarışabiliriz.”

Los Angeles Lakers ve Phoenix Suns’ın da talip olduğu Kyrie Irving; Spencer Dinwiddie, Dorian Finney-Smith, bir 1. tur ve iki 2. tur draft hakkı karşılığında Dallas Mavericks’e takas oldu.

Kyrie, Brooklyn Nets ile bu sezon toplam 40 karşılaşmada forma giyerken maç başına 27.1 sayı, 5.1 ribaund ve 5.3 asist ortalamaları tutturdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler