LeBron James: “Kendimi 2 sezon üst üste playoff dışında görmek istemiyorum”

LeBron James açıklamalarda bulundu.

Bu sezon beklentilerin altında bir performans göstermesi nedeniyle kadrosuna önemli takviyelerde bulunan Los Angeles Lakers’ta LeBron James, sezonun geri kalan bölümü için düşüncelerini paylaştı.

Kariyerindeki 20.sezonunu geçiren efsane oyuncu, sezonun geri kalan bölümüyle ilgili iddialı bir şekilde konuştu.

“Normal sezon için kariyerimin en önemli 23 maçı. Bu benim sahip olduğum türden bir zihniyet ve umarım aradan sonra takım arkadaşlarım da aynı zihniyete sahip olur.”

“Play-off’lara kalmak için zorlamak istiyorum. Kendimi iki sezon üst üste playoff dışında görmek istemiyorum. Bu, benim DNA’mın bir parçası değil. Burada oturmuş sayı rekoru ve bu tür şeyler hakkında konuşuyoruz ama playoff’a kalmak ve şampiyonluk için rekabet etme konusunda daha tutkuluyum.”

LeBron James, Lakers’ın Batı Konferansı’ndaki takımlara karşı rekabet edebileceğinin de altını çizdi.

“Olduğum her takımda playoff’lara çıktığımızda her zaman herkesle rekabet edebileceğimize güvendim, şimdi de farklı hissetmiyorum. Şu anda oluşturduğumuz kadroyla, normal sezonu iyi bir yerde bitirebilirsek, tüm lig olmasa da Batı Konferansı’ndaki her takıma karşı rekabet edebiliriz. Eğer playoff yapabilirsek herkesle rekabet edebiliriz.”

Los Angeles Lakers, NBA‘de normal sezonda çıktığı 59 mücadelenin 27’sinde sahadan galibiyetle ayrıldı ve şu anda Batı Konferansı’nda 13.sırada bulunuyor. Lakers’ın Play-in hattının son sırası ile arasında sadece bir galibiyetlik fark bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler