LeBron James, Isaiah Thomas’ın dönüşüne NBA 2K oynayarak hazırlanıyor!

İşlerin yolunda gittiği Cleveland Cavaliers’da son 12 maç kazanıldı ve sakatlığı sebebiyle bu sezon oynayamayan Isaiah Thomas’ın aralık ayının sonunda takımına döneceği hemen hemen kesinleşti.

Sezon öncesi Kyrie Irving takası ile Boston Celtics’den gelen Thomas, kalçasındaki sakatlığı sebebiyle sezon boyunca forma giyememişti. Antrenmanlara katılmaya başlayan Thomas’ın, aralık ayının sonundaki noel maçları kapsamında oynanacak olan Golden State Warriors müsabakasına muhtemelen yetiştirileceği öğrenildi.

Çoğu zaman yıldız oyuncuları geri döndüğünde, takımlar uyum sorunu yaşayabiliyor. Özellikle de takımda başka yıldız oyuncuların olması, bu sorunu daha da tetikliyor. Fakat LeBron James, uyum sorununun yaşanmayacağından emin görünüyor. Çünkü James, NBA 2K oyununu oynayarak muhtemel her senaryoyu değerlendiriyor.

“(NBA 2K) Oynayabileceğiniz en gerçekçi basketbol oyunu. Her türlü kadro dizilimi kombinasyonunu tek tek deniyorum ve en iyi olduğumuz dizilimi bulmaya çalışıyorum. Bunu gerçekten yapıyorum.”

LeBron James bizimle alay ediyormuş gibi geliyor ama neden olmasın? Oyunlardaki olağanüstü gerçeklik düzeyi sayesinde, bu strateji, dünya çapında sporcu gelişimi takibinin olmazsa olmazlarından biri haline geldi ve LeBron James bu konuda doğru yolda olabilir. Oyun, yüzlerce set hücumu sunuyor ve kadronuzu dilediğiniz şekilde kişiselleştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla James’in komik gibi görünse de video oyunlarından ilham alması bir hayli mümkün olabilir.

 

Kaynak: CBS SPORTS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Lakers’tan sakatlıklarla geçen sezon sonrası ilk önlem geldi #NBA

Yıldız oyuncuları dahil takımdan birçok ismin sakatlıklarla boğuşmasının ardından Los Angeles Lakers, antrenör Nina Hsieh'in sözleşmesini yenilemedi.  10 yıldan uzun süredir Lakers'ta çalışan Hsieh, iki sezondur...

Tüm zamanların en çok para kazanan 20 #NBA oyuncusu | GALERİ

Tüm zamanların en çok para kazanan 20 #NBA oyuncusu | GALERİ Artan maaş sınırı sayesinde NBA oyuncuları sevrvetlerine servet katarken biz de tüm zamanların en...

LeBron James hakkında konuşan Pat Riley’e para cezası! #NBA

Miami Heat Başkanı Pat Riley LeBron James hakkında konuştuğu için NBA tarafından 25 bin dolar cezaya çarptırıldı.  Bir radyo programına katılan Riley, 2010-2014 yılları arasındaki...