LeBron James: “Geçen yıl sakatlanana kadar muhtemelen sezonun MVP’siydim” #NBA

NBA normal sezonunu 11. sırada bitirerek playoff dışı kalan Los Angeles Lakers’ın süper yıldızı LeBron James sakatlığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Los Angeles Lakers’ın playoff’a kalması için elinden gelen fedakarlığı yaptığını belirten LeBron James geçirdiği ayak bileği sakatlığı nedeniyle takımı adına tam performansını gösteremedi. Sakatlığındaki son durum hakkında açıklamalarda bulunan yıldız oyuncu şu sözleri söyledi:

“Cuma günü ayak bileğim için bir MR çektirdim ve herhangi bir ameliyata gerek duyulmadı. İyileşmesi için dört altı hafta boyunca dinlenmem gerekiyor.”

Lakers’ın playoff’lara kalamamasını da değerlendiren yıldız yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi:

“Bu komik bir durumdu. Umduğum ve olmasını dilediğim takım olsaydık New Orleans maçında sakatlığın hemen ardından oynamamam gerekiyordu. Durumumu daha da kötüleştirdim ancak bir hamle yapıp yapamayacağımızı görmek istedim. Önümüzdeki birkaç hafta kendime bakacağım. Umarım ameliyat veya başka bir şey gerekmez ve tamamen iyileşirim.”

Los Angeles Lakers için şu an önemli olan tek şey James’in 2022-2023 sezonu için sağlıklı olması. LeBron sakatlıkları oyunun bir parçası olarak gördü ve sözlerine geçtiğimiz sezonlarda yaşadığı kasık, diz ve bilek sakatlarından bahsederek devam etti:

“Geçen yıl sakatlanana kadar muhtemelen sezonun MVP’siydim. Sakatlıklar kesinlikle oyunun bir parçası ve kendinizi sezon boyunca sakatlıklardan uzak kalabilecek bir pozisyona sokmaya çalışıyorsunuz. Bu durumu sevmiyorum sağlıklı olduğumda oynamak istiyorum. Umarım gelecek yıl 56’dan fazla maçta olacağım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler