NBA’de tüm zamanların en iyi oyuncuları arasında gösterilen LeBron James, Golden State Warriors’a karşı mücadele ettikleri final serisinde 2-0 geriye düşmelerinin ardından kendisini Michael Jordan’la kıyaslayanların içinde buldu.

1993 Doğu Konferansı Finalleri’nde New York Knicks’e karşı şuanda Cleveland’ın olduğu gibi 2-0 geride olan Chicago Bulls, Michael Jordan’ın büyük yardımıyla seriyi 4-2 kazanarak finale yükselmişti.

Efsane koç Phil Jackson ise pazartesi günü Jordan müthiş oynamıştı, adeta büyülüydü, LeBron’un da bir benzeri performans göstermesi gerekiyor” dedi. Fakat LeBron, olası bir geri dönüş halinde kendisinin Jordan’la karşılaştırılmasını doğru bulmuyor ve kendisini ona eşit görmüyor.” demişti

LeBron bu konu hakkında ise mütevazı bir şekilde konuşarak herkesin farklı olduğunu, kimseye benzemediğini belirtti. LeBron açıklamasında “Oraya çıkıp kendim olup, oyunun doğrularını oynayarak en iyimi vermek ve bu takıma liderlik etmeye çalışmak. İşte bence ben buyum. Başka biri değil. Michael Jordan değilim. Muhammed Ali de değilim. Ben sporda büyük işler başarmış başka birisi değilim. Ben kendimim, ve eğer çıkıp Jordan yaptığı gibi bir maç çıkarabilirsem, bu büyülü olduğum için değil, Bütün sezon boyunca yeteneklerimi geliştirmek için çalıştığım ve sonucunu böyle aldığım içindir. Phil harika bir koç. Mike harika bir oyuncu. Ama ben olduğum kişiyim. ifadelerini kullandı.

Kaynak: UsaToday Sports

 

Sina Şen

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir