LeBron James: “Baskı hissetmiyorum”

LeBron James, artık kırması için gün sayılan rekorla alakalı konuştu.

Kareem Abdul-Jabbar’ın tüm zamanlar sayı rekorunu geride bırakması an meselesi olan LeBron James, yakın dönemin ana gündem maddesi olan bu konu hakkında konuştu.

Dün gece New York Knicks potasına bıraktığı 28 sayının ardından rekora 89 sayı kadar uzak duruma gelen LeBron, maçın ardından mikrofon başına geçti. 38 yaşındaki süper yıldız, üstünde bir baskı hissedip hissetmediği konusuna net bir şekilde yanıt verdi:

“Bunu yapmam artık an meselesi. Baskı hissetmiyorum. Nasıl olsa bir yere gitmeyeceğim. En azından birkaç yıl daha buradayım ve bunu her türlü yapacağım. O yüzden bir ağırlık yok.”

Öte yandan dün akşam yaptığı asistlerle kariyerinde 10.336 asiste ulaşan ve tüm zamanlar listesinde Steve Nash’i geride bırakarak dördüncü sıraya çıkan LeBron James, 15.806 asistle zirvede olan John Stockton’ın yerinde gözü olup olmadığı hakkında da görüşlerini dile getirdi:

“Bunun hakkında hiç düşünmüyorum. Bu adam 19 sezon ligde kaldı ve 17’sinde falan 82 maçın tamamında oynayıp böyle inanılmaz rakamlara imza attı. Ancak yine de böyle büyük isimlerle yan yana anılmaktan dolayı mutluyum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler