Spor Toto Basketbol Süper Ligi All-Star 2017’nin açılışını LeasePlan Yetenek Yarışması yaptı. Birbirinden güzel performansların ortaya çıktığı yarışmada kazanan isim Yiğit Arslan oldu!

Yetenek Yarışması’na Beşiktaş Sompo Japan’dan Kenan Sipahi, Pınar Karşıyaka’dan Alp Karahan, Galatasaray Odeabank’tan Can Korkmaz, TOFAŞ’tan Yiğit Arslan ve Yeşilgiresun Belediyespor’dan Doğuş Özdemiroğlu katıldı. Normalde yarışmada yer alacak olan Fenerbahçeli Berk Uğurlu, rahatsızlığı nedeniyle sahada yer almadı.

İlk olarak sahaya Pınar Karşıyaka oyuncusu Alp Karahan çıktı. Heyecanlı geçen parkuru Alp Karahan, 41 saniyede tamamladı. İkinci olarak ise sahada Galatasaray Odeabank’tan Can Korkmaz yer aldı. Genç oyuncu, parkuru rakibinden tam 10 saniye daha geç bitirerek yarışmayı 51 saniyede tamamladı. Yeşilgiresun Belediyespor’dan Doğuş Özdemiroğlu’nun çıktığı parkurda ise oyuncu, Alp Karahan’dan bir saniye fazla sürede bitirerek 42 saniyede tamamladı. Beşiktaş Sompo Japan’dan katılan Kenan Sipahi, parkuru 33 saniyede bitirken; Yiğit Arslan ise 36 saniyede tamamladı.

Rakiplerinin arasından sıyrılarak finale kalmayı başaran oyuncular Kenan Sipahi ve Yiğit Arslan oldu. Finalde yarışan ikiliden Yiğit Arslan, 39 saniyede bitirerek parkuru 44 saniyede bitiren Kenan Sipahi’yi eledi ve LeasePlan Yetenek Yarışması’nın kazananı oldu!

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir