Lauri Markkanen, Yılın En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncusu oldu!

Yılın En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncusu ödülü, sahibini buldu.

Jaren Jackson Jr.’ın Yılın Savunmacısı seçilmesinden sonra bir diğer bireysel ödül daha sahibine ulaştı. NBA, Utah Jazz formasıyla harika bir sezon geçiren Lauri Markkanen’in Yılın En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncusu seçildiğini açıkladı.

Lauri Markkanen, Utah Jazz’in beklentileri aşan bir sezon geçirerek 37 galibiyete imza atmasında birincil faktör konumundaydı. Fin oyuncu, 2021/22 sezonunu 14.8 sayı ve 5.7 ribaund ortalamalarıyla bitirdikten sonra geçtiğimiz sezonda bu ortalamaları 25.6 sayı ve 8.6 ribaunda çekerek kariyerinde ilk kez All-Star seçilme başarasına ulaştı. Öte yandan Markkanen, Utah Jazz tarihinde bu ödülü kazanan ilk isim oldu.

25 yaşındaki oyuncu, ödüle layık görülmesiyle alakalı olarak düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“Harika hissettiriyor. İnanılmaz. Bu pozisyonda olmak büyük bir ayrıcalık. Utah’ta bunu mümkün kılan herkese ve aileme teşekkür ederim.”

2022 yaz dönemini Finlandiya Milli Takımı formasıyla EuroBasket’te geçirdikten sonra NBA’de de harika bir yılı geride bırakan Lauri Markkanen, sezonunun tamamlanmasının ardından ülkesine döndü ve şu anda Helsinki’de zorunlu askerlik görevini ifa ediyor.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1648708740479057923

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler