LaMelo Ball’un yeni durağı Avustralya Ligi oluyor

NBA’e saha dışı etkenlerle damga vuran Ball kardeşlerin en küçük üyesi olan LaMelo Ball, profesyonel kariyerine Avustralya Ligi’nde devam edecek.

Babaları LaVar Ball’un açıklamalarından ötürü saha içinde yaptıklarından çok saha dışında yaptıklarıyla gündeme gelen Ball kardeşlerin en küçük üyesi LaMelo Ball, profesyonel kariyerine NBL ekibi Illawara Hawks’ta devam edecek.

Bu kararının ESPN’in The Jump adlı programında açıklayan LaMelo, daha evvel de Avrupa’da Vytautas Prienai takımında forma giymişti. Bu macera ile genç oyuncu, en erken profesyonel olan ABD’li oyuncu unvanını aldı. Vytautas serüveni başladığında LaMelo 16 yaşındaydı.

The Jump adlı programda kararının nedenini de açıklayan genç potansiyel, şu ifadeleri kullandı:

“Menajerim gelecek sezon nerede oynayacağıma dair çok araştırma yaptı. Avustralya benim için gerçekten mantıklı bir seçim olacak. Harika koçlar ve oyuncularla dolu, eski ve gelecek NBA oyuncuları, harika bir programa sahip güçlü bir ligleri var. Hedefim 2020 NBA Draft’inde ilk sıradan seçilmek. Kararım bana da bu yönden faydalı olacaktır.”

2020 NBA Draft’inin favori isimlerinden bir diğeri RJ Hampton da kariyer rotasına Avustralya’dan başlama kararı almıştı.


Kaynak: YouTube

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler