Lakers: Dimyat’ın pirinci mi, evdeki bulgur mu? | Köşe yazısı

2018 yazında Lakers gerçekten iki süper yıldızı kadrosuna katabilir mi? Ve de bunun için şansını zorlamalı mı? Bu yazıda bu sorulara en “doğru” cevabı vereceğimi iddia etmiyorum ancak mevcut durumu ortaya koyup, işin teknik yönünden detaylı perspektifler getirmeye çalışacağım.


Lakers genel menajeri Rob Pelinka birkaç hafta önce yaptığı açıklamada NBA’de bu sezon içi ara takas döneminin normalden daha hareketli olmasını beklediğini ve takımının da bu aksiyonun bir parçası olabileceğini belirtmişti. Pelinka’nın bahsettiği hareketlilik, Lakers’ı bu sezon özelinde geliştirmek için değil ama özellikle takıma önümüzdeki yaz fazladan bir süper yıldız daha katabilme olasılığı için maaş bütçesinde gerekli boşlukları ayarlamakla ilgili olacaktır.

demarcus-cousins-paul-george

Öncelikle şunu belirtmeli, 2018 yazında az sayıda takımın (muhtemelen Lakers’tan başka Bulls, Mavs, Pacers, Hawks ve Sixers olacak gibi görünüyor) maksimum maaş verebilecek boşluğa sahip olması bekleniyor. Bununla beraber, çok büyük ihtimalle takımı ile devam edeceği öngörülen Durant, Paul gibi isimleri saymazsak takımından “ayrılabileceği” düşünülen LeBron James, Paul George, DeMarcus Cousins gibi isimler 1 Temmuz 2018’de kapısı en çok çalınacak oyuncular olabilir. Kapıyı çalacak takımların başında da pek tabii ki iki yeni yıldız hedefi ile Lakers’ın olacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz. Bu isimlerden özellikle Paul George’un Lakers’a gitmesine lig çevrelerinde kesin gözüyle bakılırken LeBron ve DeMarcus dedikodularını duymak için ise 2018’i bile beklememiz gerekmedi.

Lakers’ın bu isimlerden en az iki tanesini kadroya katabilmesi için ona uygun bir cap boşluğu da ayarlaması gerekecek. Tabii ki hiç şüphesiz başka takımlar da şu anda geleceğe bakınca sürpriz sayılabilecek bazı hamlelerle 2018 yazına önemli aktörler olarak girebilir. Veya ismi sayılan oyuncular mevcut takımlarında devam edebilir veya cap boşluğu olmayan kimi takımlara takas yolu ile geçiş yapabilir. Yani Lakers’ın cap boşaltmasının kesinlikle süper yıldız transfer edebileceği anlamına gelmediğini göz önünde bulunduralım. Bununla beraber 2018 olmadı diyelim (veya bir yıldız alınırsa) panik hamleler yapmayıp, 2019 yazı için cap boşluğunu saklamak da seçenekler arasında duruyor.

Geri1 of 11

Cap boşluğu ve olası 2018 yazı hamleleri

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler